Haber Detayı
01 Eylül 2023 - Cuma 18:39
 
Tescilli Kargı tulum peyniri sezonu açıldı
Çorum’un Kargı ilçesinde üretimi yapılan coğrafi işaretli, Kargı Tulum Peyniri iç ve dış pazarlarda yerini alırken, İlçenin tanıtımına da katkı sağlıyor.
YAŞAM Haberi


Çorum-Kargı Tulum Peynirine coğrafi işareti alarak tescilleyen Kargılı genç İş insanı Mustafa Döğen, Kargı yaylası 1650 rakımda yer alan peynir üretim tesislerinde doğal ortamda elle yapılan geleneksel, Kargı Tulum ve Küflü peynirler iç ve dış piyasada yerli ve yabancı tüketicilerinin sofralarında yer alıyor.

Kargı Döğen peynircilik yönetim kurulu başkanı Mustafa Döğen, “Kargı Tulum ve Küflü peyniri yaz mevsiminde yaylalarda beslenen keçi, inek ve manda sütlerinin karışımdan üretildiğini söyledi.

Döğen,  “geleneksel, Kargı Tulum Peynirini sonbahar mevsiminde yani eylül ayından itibaren pazara sunuyoruz. Kargı Tulum Peynirimiz ile birlikte, Kargı Küflü peynirimizi de gerek ülkemizde gerek Avrupa ülkelerinde tanına ve bilinen bir marka haline getirdik. Kargı Döğen peynircilik olarak geleneksel peynirlerimizi iç ve dış piyasada tanıtmaya devam ediyoruz” dedi.  

.

Kaynak: Editör: VURAL YEŞİLYURT
 
Etiketler: Tescilli, Kargı, tulum, peyniri, sezonu, açıldı, Bafra, Bereket haber, Tarı
Haber Videosu
Yorumlar
Özlü Sözler
Köpeklerin dudakları değdi diye deniz kirlenmez…


Mevlana
Arşiv
Haber Yazılımı