Haber Detayı
23 Mayıs 2022 - Pazartesi 01:46
 
KÜLTÜR TURLARININ İLK DURAĞI ANKARA
Bafra Belediyesi ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü arasında imzalanan protokol çerçevesinde düzenlenen Kültür Turlarının ilk durağı Ankara oldu.
YAŞAM Haberi


Öğrencilere, sosyal, kültürel ve değerler eğitimi alanlarında çalışmalar düzenlemek, milli ve manevi duygularını arttırıcı projeler tertip etmek ve uygun sosyal sorumluluk projeleri çerçevesinde düzenlenen Kültür Turu’nun ilk öğrenci kafilesini Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç yolcu etti. Her hafta sonu düzenlenecek ve 90 lise son sınıf öğrencisinin katılacağı Kültür Turunun ilk kafilesi Başkent Ankara’da; Anıtkabir, Millet Kütüphanesi, Millet Camii, 15 Temmuz Demokrasi Müzesi’ni ziyaret ettiler. Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada; “Belediyemiz ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz arasında imzalanan protokolle düzenlediğimiz Kültür Turunda öğrenci kardeşlerimiz ilk olarak Ankara’da Anıtkabir, Millet Kütüphanesi, Millet Camii ve 15 Temmuz Demokrasi Müzesi’ni ziyaret ettiler. Kültür Turlarımız her hafta sonu devam edecek ve tüm lise son sınıf öğrencileri katılabilecek. Düzenlediğimiz Kültür Turları ile öğrencilerimizin sınav öncesi motivasyonlarını yükseltmeyi amaçlıyoruz. Bafra Belediyesi olarak eğitim alanında da elimizi taşın altına koyarak yolumuza devam edeceğiz” dedi.

Kültür Turları Bafra Belediyesi Belediye Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü koordinasyonunda gerçekleşecek.

 

 

Kaynak: Editör: VURAL YEŞİLYURT
 
Etiketler: KÜLTÜR, TURLARININ, İLK, DURAĞI, ANKARA,
Haber Videosu
Yorumlar
Özlü Sözler
Bir köy muhtarsız olmaz.Bir iğne ustasız olmaz,sahipsiz olamaz. Bir harf kâtipsiz olamaz, biliyorsun.Nasıl oluyor ki; nihayet derecede muntazam şu Kâinat Hakim’siz olur ?


BEDİÜZZAMAN SAİD NURSİ (R.A)
Arşiv
Haber Yazılımı