Haber Detayı
13 Ağustos 2023 - Pazar 00:23
 
Kapanışı Bakan Yumaklı Yaptı
Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, bir dizi ziyaret için gittiği Kastamonu'nun Pınarbaşı ilçesinde Türkiye 6. Kanyon ve Doğa Sporları Festivali'nin kapanış programına katıldı.
Haberi


Programda yaptığı konuşmada, bu etkinliğe geçen yıl da katıldığını belirten Bakan Yumaklı, etkinliğin kurumsal hale gelmesinden dolayı memnun olduğunu söyleyerek, festivalin düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür etti.

ORMAN KÖYLÜLERİ 5 EKİM'DEN İTİBAREN YAKACAK ODUNUN ÜÇTE BİR FİYATINI ÖDEYECEK

Kastamonu'dan tüm Türkiye'ye müjde vermek istediğini ifade eden Yumaklı, şunları söyledi:

"Orman köylülerimiz 5 Ekim'den itibaren yakacak odun için ödemiş oldukları paranın sadece üçte birini ödeyecek. Yani daha önce üç lira ödüyorsanız 5 Ekim'den itibaren sadece 1 lira ödeyeceksiniz. Bu birincisi. İkincisi ev yapımı için, samanlık yapımı için, ahır yapımı için artık ne niçin kullanacaksanız burada da ağaç tahsisatını gene aynı şekilde üçte bir daha ucuza alacaksınız. Ayrıca ormanda çalışan köylülerimizin, arkadaşlarımızın, kardeşlerimizin yapmış oldukları işlerden alacakları paranın 100 bin lira olduğunu düşünelim. Eğer kendi kişisel sigortasını ödüyorsa 5 bin lira Orman Genel Müdürlüğü verecek. 105 bin lira ödeyecek ki sen git sigortanı öde diye. 200 bin liraysa 10 bin lira verecek. Yani her 100 liraya 5 lira da Orman Genel Müdürlüğü sigortasını yaptırması için o kardeşlerimize vermiş olacak."

Konuşmasında Uzla Köyü'nde 9 Ağustos'ta çıkan, 7 evin kullanılamaz hale geldiği yangına da değinen Yumaklı, geçmiş olsun temennisinde bulundu.

Can kaybının yaşanmamasının en önemli teselli olduğunu vurgulayan Bakan Yumaklı, "İnşallah bundan sonra da bu tür olaylar olmaz. Özellikle elektrik tesisatlarıyla alakalı gözden geçirmelerin yapılmasını da bu arada söylemiş olalım." diye konuştu.

Festivale katılıp geri dönecek olan Kastamonulu gençlere seslenen Yumaklı, "Eğer bu memleketin evladıysanız buraları sadece etkinliklere gelmek için kullanmayın. Atalarınızın, babalarınızın topraklarına sahip çıkın. Çünkü hakikaten bunlara sahip olmayanların bizlere nasıl gıptayla baktıklarını her zaman için gördüm. O yüzden umut sizde, gelecek siz de. Tekrar ediyorum. Atalarınızın, babalarınızın topraklarına sahip çıkın gençler." ifadelerini kullandı.

Türkiye'de yaşayan herkese hizmetle mükellef olduklarını belirten Bakan Yumaklı  "Sayın Cumhurbaşkanı'mızın yol arkadaşları, kader arkadaşları olarak geceli gündüzlü size hizmet etmek için varız. İnşallah elimizden gelenin çok daha ötesinde, çok daha fevkinde çalışmalar yapacağız. Bu zamana kadar nasıl olduysa bundan sonra da aynı şekilde devam edeceğiz ve Türkiye için, büyük Türkiye için, Türkiye Yüzyılı için emek vereceğiz." diyerek sözlerini tamamladı.

Pınarbaşı programı kapsamında ilçe kaymakamlığını ve belediyesini de ziyaret eden Bakan Yumaklı, yürütülen çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Ayrıca Atatürk Parkı'nda vatandaşlarla bir araya gelen Bakan Yumaklı, burada da vatandaşlarla bir süre sohbet ederek talepleri dinledi.

Kaynak: Editör: VURAL YEŞİLYURT
 
Etiketler: Kapanışı, Bakan, Yumaklı, Yaptı,
Haber Videosu
Yorumlar
Özlü Sözler
Ehil insana canım feda olsun; Ayağı öpülse öperim onun. Bir de git ehil olmayanla konuş: Cehennem ne imiş görmüş olursun…


Ömer Hayyam
Arşiv
Haber Yazılımı