Haber Detayı
09 Mayıs 2022 - Pazartesi 23:21
 
Göksel Başar’ın Avrupa Günü Kutlama Mesajı
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) AB Uyum Komisyonu Başkanı, Bafra Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Göksel Başar 9 Mayıs Avrupa günü ile ilgili olarak açıklamada bulundu. AB adaylık statümüzün onaylandığı 1999 yılından beri ülkemizde 9 Mayıs Avrupa günü olarak kutlanmaktadır.
YAŞAM Haberi


Avrupa Birliği Başkanlığının yaptığı ankete göre Türk halkının en az 80 i Türkiye’nin Avrupa Birliği üyeliğini istiyor ve bu süreci destekliyor yine Türk halkının en az 60 ı Türkiye’nin Avrupa Birliğine üye olabileceğini ve üyelik konusunda üzerine düşenleri layıkıyla yapabileceğine inanıyor.

Ülkemiz Avrupa coğrafyasının, siyasetinin, sporunun, güvenliğinin ve savunmasının ayrılmaz parçasıdır. Bugün Türkiye-AB ilişkilerinde yaşanan sıkıntılar olsa da Türkiye Avrupa Birliği hedefinden hiçbir zaman vazgeçmemiş, aynı samimiyeti AB ülkelerinden de beklemektedir.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) başkanımız Sn. Rıfat HİSARCIKLIOĞLU ve TOBB AB Uyum Komisyonu olarak ülkemizin Avrupa Birliği hedefi ile ilgili çalışmalarımız azimle devam etmektedir. Bu düşüncelerle başta vatandaşlarımızın ve tüm Avrupalıların 9 Mayıs Avrupa Gününü kutluyorum

Kaynak: Editör: VURAL YEŞİLYURT
 
Etiketler: Göksel, Başar’ın, Avrupa, Günü, Kutlama, Mesajı,
Haber Videosu
Yorumlar
Özlü Sözler
Bal her ağıza tatlılık verir


Mevlana
Arşiv
Haber Yazılımı