Haber Detayı
09 Mayıs 2023 - Salı 10:25
 
GELENEKSEL SANATLAR MERKEZİ’NDEN WORKSHOP EĞİTİMİ
Bafra Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde faaliyet veren Geleneksel Sanatlar Merkezi’nde bireyleri sanata özendirmek amacıyla workshop çalışmalarına başlandı.
YAŞAM Haberi


Binlerce yıllık geçmişi bulunan sanatların unutulmaması, nesilden nesile aktarılması amacıyla hayata geçirilen kurslar, alanında uzman sanatçılar tarafından ücretsiz olarak kursiyerlerle buluşturuluyor. Kursiyerler Tezhip, Hüsn-i Hat, Ebru ve Ney gibi birçok sanatı icra ederken tarihini öğrenme, deneyimleme, hobi edinme ve kaliteli zaman geçirme fırsatı elde etmiş oluyor.

Bu doğrultuda daha çok kişiye ulaşmak, Anadolu’nun eskimeyen sanatlarını öğretmek için merkez bünyesinde başlatılan Workshop çalışmalarının ilk misafiri Atatürk Ortaokulu Müdürü Nihat Özcan, öğretmen ve öğrencileri oldu. Geleneksel Sanatlar Merkezi’ni ziyaret eden Atatürk Ortaokulu uzman sanatçılar eşliğinde Ebru sanatını deneyimleme, bilgi edinme şansı elde etti.

Geleneksel Sanatlar Merkezi tarafından ücretsiz olarak verilen kurslar her yaş grubunun katılımına açık olup kurs kayıtları devam etmektedir.

Kaynak: Editör: VURAL YEŞİLYURT
 
Etiketler: GELENEKSEL, SANATLAR, MERKEZİ’NDEN, WORKSHOP, EĞİTİMİ,
Haber Videosu
Yorumlar
Özlü Sözler
Fikir sahibi olmaya,mal sahibi olmaktan fazla ihtiyaç duyacağımız gün gerçek zenginliğin sırrını bulacağız.


PEYAMİ SAFA
Arşiv
Haber Yazılımı