Haber Detayı
08 Ağustos 2023 - Salı 08:46
 
Fuar meyvelerini vermeye başladı
Geçtiğimiz ay İran’ın başkenti Tarhan’da düzenlenen tarım fuarına katılan, Agroida’ya fuar sonrası ziyaretler sürüyor.
YAŞAM Haberi


Çanakkale’de bulunan Agroida’nın üretim tesislerini ziyaret eden ülkelerin başında Kazakistan, Bulgaristan, Azerbaycan ve Gürcistan’dan sonra’da bu kez, İran’da tarım ve tarıma dayalı sanayi alanında öncü olan firmanın yetkilileri ziyaret etti.

İranlı konukları Agroida yönetim kurulu başkanı ve genel müdürü Mustafa Öztop, fabrika müdürü Fehmi Sallama ile Agroida başmühendisi Mustafa Kaçmaz karşıladı.

Konuyla ilgili bilgi veren, Agroida yönetim kurulu başkanı ve genel müdürü Mustafa Öztop,”bildiğiniz gibi geçen hafta bahse konu olan firmanın daveti üzerine yaklaşık 15 günlük bir ziyaret gerçekleştirerek birlikte saha çalışmaları yaptık. Agroida olarak İranlı dostlarımızla, yeni sezon için ön görülerimiz ve yatırımlarımızı gündeme alarak günü kapattık. Anlaşmanın her iki ülke arasında ticari ve kültürel anlamda pekişeceğine inancım tamdır. Şimdiden hayırlı olsun” dedi.   

İranlı konuklar görüşmelerin ardından Çanakkale’nin çeşitli turistik mekânlarını ziyaret ettiler. İranlı konuklar bir gün sonra ülkelerine dönecekler.   

  

 

Kaynak: Editör: VURAL YEŞİLYURT
 
Etiketler: Fuar, meyvelerini, vermeye, başladı,
Haber Videosu
Yorumlar
Özlü Sözler
Nankör bir evlada sahip olmak, yılan dişinden daha acı verir.


Shakespeare
Arşiv
Haber Yazılımı