Haber Detayı
14 Mayıs 2024 - Salı 01:24
 
EMEKLERİNİ SERGİLEDİLER
10-16 Mayıs Engelliler Haftası kapsamında Bafra Belediyesi ve Halk Eğitim Müdürlüğü’nün işbirliği ile engelli bireylerin el emeği göz nuru ürünlerinin sergilendiği “El Emeği Ürünleri Sergisi” açıldı.
YAŞAM Haberi


Bafra Belediyesi Alparslan Türkeş Parkı Sosyal Tesislerindeki serginin açılışına AK Parti Samsun Milletvekili Orhan Kırcalı, İlçe Kaymakamı Cevdet Ertürkmen, ilçe protokolü, engelli vatandaşlar ve aileleri katıldı. Engelli bireyleri topluma kazandırmak amacıyla düzenlenen sergide katılımcılar stantları ziyaret ederek ürünler hakkında eğitimcilerden bilgi aldı.

Engelsiz Emekler Sergisi açılışında duygu ve düşüncelerini dile getiren Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç, “Engelli Koordinasyon Merkezi’miz bünyesinde 4 yıldır devam eden kurslarda eğitim alan engelli kardeşlerimiz sergi sayesinde birbirinden güzel ürünlerini sergileme imkânı elde ediyor. Geçmiş yıllarda olduğu gibi bu yılda birbirinden güzel ürünler stantlarda yerlerini almış. Gerçekten büyük bir emek ve çabanın göstergesi olan ürünleri birlikte inceledik. Hayatın her alanında tüm vatandaşlarımızı sevgiyle kucaklamaya devam edeceğiz.

Bu kurslar sayesinde görüyorum ki engelli kardeşlerimiz hem bir şeyler öğreniyor hem de öğrendiklerini sevgiyle buluşturarak birbirinden değerli eserler ortaya çıkarıyor. Her biri bizim için ayrı bir öneme sahip. Onlara desteğimiz tam. Engelli kardeşlerimizi göstermiş oldukları emek ve gayret için tebrik ediyor, başarılarının daim olmasını diliyor bu ve benzer projelerimizde bizlere desteğini esirgemeyen Halk Eğitim Müdürlüğümüze teşekkür ediyorum” dedi.

Otizm ile Yaşayan Aileler Derneği’nin ürünlerinin de sergilendiği “El Emeği Ürünleri Sergisi” 17 Mayıs Cuma gününe kadar açık kalacak ve ziyaretçiler engelli bireylerin yapmış olduğu birçok ürünü satın alabilecek.

 Geliri ürünü hazırlayan engellilere ait olacak sergide kursiyerlerin çeşitli temalarda hazırladıkları el emeği göz nuru eserler ve farklı temalarda tasarlanan hediyelikler yer alıyor.

Kaynak: Editör: VURAL YEŞİLYURT
 
Etiketler: EMEKLERİNİ SERGİLEDİLER, ENGELLİLER , BAFRA, SERGİ, EL EMEĞİ , OTİZM ,
Haber Videosu
Yorumlar
Özlü Sözler
Ahirette seni kurtaracak bir eserin olmadığı takdirde fani dünyada bıraktığın eserlere kıymet verme.


BEDİÜZZAMAN SAİD NURSİ (R.A)
Arşiv
Haber Yazılımı