Haber Detayı
24 Şubat 2023 - Cuma 16:20
 
Başkan Doğan Açıkladı, "Ramazan ayında Et fiyatları etkilenmeyecek"
Samsun ve ilçeleri Kırmızı Et Üreticileri Birliği Başkanı Erdal Doğan, ''Ramazana ongün kala et fiyatlarındaki hareketlilik kesinlikle o yılın et fiyatlarını etkilemez' dedi.
YAŞAM Haberi


SÖZDE KENDİSİNİ KASAP OLARAK TANITANLARA DİKKAT EDELİM

Doğan, Kendisini kasap olarak tanıtan vatandaşlara da seslenerek şunları söyledi, 'Çok değerli besici ve kasap esnafı arkadaşlarımız biz Kırmızı et üreticileri birliği olarak piyasa fiyatlarını siz değerli üretici ve kasap esnaflarımızı bilgilendirmek bizim asli görevimiz. Özellikle Bafra bölgesinde fiyatlardan haberi olmayan besicilerimizi kandırıp yanıltarak kesim yapan bir iki kişi bizim bu bilgilendirmelerimizi yanlış algı oluşturarak farklı yere çekmeye çalışmaktadır. Bazı bölgelerde kesim şeklinden dolayı 5 lira gibi rakamlar oynayabilir. Bafra'da yapılan kesim şeklinden dolayı 5 tl aşağı olabilir ancak bu işgüzarlar kendilerini kasap diye tanıtıp fiyatları aşağı çekerek üreticileri yanıltarak bafra üreticilerinden 15 lira yada  20 lira aşağı alarak Samsun esnafına yine yüksek fiyata vererek üreticileri tüketicileri ve kasap esnafını mağdur ediyorlar.

EMEĞİMİZİ  KİMSE SÖMÜREMEZ

 Biz bilgilendirme yaptığımız zaman çok değer verdiğim samsun kasap esnaflarında farklı bir algı oluşturmaya çalışarak piyasayı manipüle etmeye çalışıyorlar. Biz görevimiz gereği üreticininde kasap esnafında hak kaybına uğramaması adına asli görevimiz olan bilgilendirmeyi yapacağız. Lütfen bu haince üreticinin ve kasap esnafının emeğini sömüren bu acımasız insanlara karşı birlik ve beraberlik içinde duyarlı olalım işini layıkıyla yapan kasap ve et işi yapan esnaflarımız mağdur etmeyelim.

RAMAZANDAKİ ET FİYATLARI O YILI BAĞLAMAZ

Girdi maliyetlerimizden dolayı fiyatlar yükselme eğiliminde olduğununda alatını çizen Başkan Doğan, bu gayet normal bir süreçtir. Bunu abartarak birilerine servis edilmesini doğru bulmuyorum. Maliyetlerimiz çok arttı bununla beraber artan et fiyatları, dünyaki krizden dolayı et fiyatlarının artmasına sebep oldu. Ramazan ayında her yıl olduğu gibi, ramazana 10 gün kala et fiyatları bir hareketlilik içerisine girer ramazanın ortalarına doğru fiyatlar tekrar stabil olur.

ilk on günde olan hareketlilik kesinlikle o yılın et fiyatını bağlamaz, çünkü ramazan ayında insanlar biraz daha ete yöneliyorlar, ama kesinlikle ramazanda çıkan et fiyatları o yılın fiyatlarını belirlemiyor. Devletimiz üretici birliklerini, aktif ve donalımlı bir hale getirerek, sahaya sürülse fiyat politikası inişli çıkışlı olmaz. onun için devletimiz bu konuda hassas ve duyarlı olması gerekir, sesimizi duyması gerekir' dedi.

Kaynak: Editör: VURAL YEŞİLYURT
 
Etiketler: Başkan, Doğan, Açıkladı,, "Ramazan, ayında, , Et, , fiyatları, etkilenmeyecek", ,
Haber Videosu
Yorumlar
Özlü Sözler
Kargalar ötmeye başlayınca bülbüller susar..


Mevlana
Arşiv
Haber Yazılımı