Haber Detayı
27 Mayıs 2023 - Cumartesi 00:58
 
BAFRA’NIN YÖRESEL LEZZETLERİ GÖRÜCÜYE ÇIKTI
Cumhurbaşkanlığı himayesi, Kültür ve Turizm Bakanlığı koordinasyonunda her yıl 21-27 Mayıs tarihleri arasında kutlanan “Türk Mutfağı Haftası” etkinlikleri kapsamında; Bafra Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde Bafra’nın yöresel lezzetlerini tanıtmak amacıyla stant açıldı.
YAŞAM Haberi


Büyükşehir Belediyesi Sanat Merkezi bahçesinde düzenlenen etkinlikte yerini alan Bafra Belediyesi, İlçenin yöresel lezzetleri olarak bilinen Bafra Nokulu, Bafra Pidesi, Kaymaklı Lokum ve meşhur Bafra Dondurmasını görücüye çıkardı. Bu sayede ziyaretçiler tadım yaparak yöresel lezzetleri tanıma şansı elde etti. Samsun’un yöresel lezzetlerinin tanıtıldığı programa katılım sağlayan Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı, stantları gezerek ürünler hakkında bilgi aldı. Bafra Belediyesi’ne ait standa uğramadan geçmeyen Dağlı, Bafra’nın lezzetleri ile ünlü bir ilçe olduğunu, Türk mutfağının sürdürülebilirliği noktasında yöresel lezzetlerin daha çok bilinmesi gerektiğini vurguladı. 

Sergilenen yöresel lezzetler hakkında bilgi alarak tadım yapan Samsun İl Kültür ve Turizm Müdürü Adnan İpekdal ise Bafra Belediyesi standına uğrayarak geniş yelpazesiyle karşımıza çıkan Türk mutfağında yöresel lezzetleri her zaman desteklediklerini belirtti. İpekdal, katkılarından dolayı Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç’a teşekkür etti.

Bafra Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde açılan standı ve etkinliği değerlendiren Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç, “Bafra’mız yöresel lezzetler noktasında her kesimin damak zevkine hitap ediyor. Bafra’ya özgü nokul, pide, kaymaklı lokum ve dondurmamızla kendimizi tescillediğimizi düşünüyorum. Türk mutfağımızın giderek zenginleştiğini görmek bizleri hem mutlu ediyor hem de gururlandırıyor. Bu lezzetlerin bilinmesinde ise bu tarz programları önemsiyor ve destekliyoruz.” dedi.

 

Kaynak: Editör: VURAL YEŞİLYURT
 
Etiketler: BAFRA’NIN, YÖRESEL, LEZZETLERİ, GÖRÜCÜYE, ÇIKTI,
Haber Videosu
Yorumlar
Özlü Sözler
Ne kadar zengin olsan, ancak yiyebildiğin kadar yersin…


Mevlana
Arşiv
Haber Yazılımı