Haber Detayı
11 Ekim 2021 - Pazartesi 10:16
 
Bafra Musiki Cemiyeti yeni yönetimi ziyaretlerine başladı
Bafra Musiki Cemiyeti yönetim kurulu Başkan ve Üyeleri Bafra Kaymakamı Cevdet Ertürkmen ve Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç’ı makamlarında ziyaret ettiler.
YAŞAM Haberi


İlçede 1977 yılından bugüne faaliyet gösteren Bafra Musiki Cemiyeti’nin yeni seçilen yönetim kurulu Başkanı Hüseyin Asan, başkan yardımcısı Tekin Karaağ, yönetim kurulu üyeleri Selma Siper, Lale Yora, Nuran Güngör ve Sare Yalçın ile birlikte Bafra Kaymakamı Cevdet Ertürkmen’i ve Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç’ı makamlarında ziyaret ederek çalışmaları hakkında bilgiler verdi.

Bafra Kaymakamı Cevdet Ertürkmen ve Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç ziyaretten ötürü memnuniyetlerini ederlerken en kısa zamanda bir konser düzenlemelerini’de istediler.    

Bafra Musiki Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Asan yönetim kurulu ile birlikte kurum ve kuruluşların ziyaretlerini sürdüreceklerini ifade eden Başkan Asan, “ İlçe Kaymakamız Cevdet Ertürkmen ve Belediye Başkanımız Hamit Kılıç’a gösterdikleri ilgi ve alakadan dolayı şahsım ve yönetim kurulu arkadaşlarımın adına kendilerine teşekkür ediyor şükranlarımızı sunuyorum” dedi.  

Bafra Musiki Cemiyetinin kuruluşu 1950’li yıllarda Bafra dışında okuyan Bafralı gençler, yaz tatilinde  bir araya gelerek kültürel faaliyetler yapmayı başlamasıyla Bafra Musiki Cemiyeti'ni oluşturmuşlardır.

1960 ihtilali sonrasında ülkemizdeki bütün derneklerin kapatılmasıyla resmi hüviyeti son bulan cemiyetimiz, 1977 yılına kadar gayri resmi çalışmalar sürdürmüştür. 1977 yılında zamanın belediye başkanı Sefer Peker özellikle belediyeden çalışanlardan müzikle ilgisi olanları yeni cemiyeti kurmakta görevlendirmiştir. Böylece Bafra Musiki Cemiyeti yeniden kurulmuş ve 44 yıldır günümüze kadar faaliyetlerini sürdürmektedir. 

Kaynak: Editör: VURAL YEŞİLYURT
 
Etiketler: Bafra, Musiki, Cemiyeti, yeni, yönetimi, ziyaretlerine, başladı, ,
Haber Videosu
Yorumlar
Diğer Haberler
BAŞKAN KILIÇ’TAN ‘TARİHİ, KÜLTÜREL VE SOSYAL YÖNLERİYLE BAFRA SEMPOZYUMU’NA DAVET
Başkan Serdal Sefa Kocabaş, “Togg Bir Otomobilden Daha Fazlasıdır”
4. CUMHURİYET BAYRAMI BİSİKLET TURU YİNE COŞKULUYDU
TÜRKİYE’DE TROPİK MEYVE YETİŞTİRİCİLİĞİ HIZLA ARTIYOR
29 Ekim 1923'te ilan edilen Cumhuriyet, tarihteki şanlı yolculuğumuzun en önemli dönüm noktalarından biridir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün öncülüğünde bir millet, 19 Mayıs 1919 ruhuyla topyekun seferberlik başlatmıştır. İstiklal mücadelesi sonunda kazanılan mübarek zafer, Cumhuriyet'in ilanıyla taçlanmıştır. Bin yıllık vatan topraklarındaki son devletimiz Türkiye Cumhuriyeti, bugün yerleşmiş demokrasisi, gelişmiş ekonomisi, tarımdaki büyük potansiyeli ile büyük ve güçlü bir ülkedir. Cumhuriyeti'mizin ikinci yüzyılının eşiğinde, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde, Türkiye'mizi tam anlamıyla şaha kaldırmak için büyük bir gayretin içindeyiz. Bugüne kadar kazandırdığımız eser ve hizmetlerin üzerine inşa edeceğimiz
BAŞKAN KILIÇ'IN CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI
BAŞKAN KILIÇ: “HALKIMIZIN MEMNUNİYETİ BİZİM MUTLULUĞUMUZDUR”
Zeytin üreticisine broşürlü uyarı
ŞEKER PANCARI SÖKÜM AVANSI ÇİFTÇİLERİN HESAPLARINA AKTARILIYOR
BAFRA SEMPOZYUMU İÇERİĞİYLE DİKKAT ÇEKİYOR
BAKAN KİRİŞCİ: “ÜRETİMİ PLANLAMAK ZORUNDAYIZ”
BAFRA BELEDİYESİNDEN ÖDÜLLÜ 4. CUMHURİYET BAYRAMI BİSİKLET TURU
HALK ELİNDE ANADOLU MANDASI’ PROJESİYLE MANDA SAYISI ARTTI
ANADOLU’NUN FEDAKÂR KADIN ÇİFTÇİLERİ
BAŞKAN KILIÇ: “BAFRA’MIZA MUHTARLARIMIZA KOL KOLA HİZMET EDİYORUZ”
Bafra Ticaret ve Sanayi Odası’ndan Hisarcıklıoğlu’ na ziyaret
BAFRA ÖNEMLİ BİR SEMPOZYUMA HAZIRLANIYOR
BAFRA DEV YATIRIMI SAHİPLENDİ
TÜRKİYE’NİN PEYNİRLERİ KAYIT ALTINA ALINACAK
Toprağa düşen Bambusu bakın kim tutmuş?
Özlü Sözler
Ne kadar zengin olsan, ancak yiyebildiğin kadar yersin…


Mevlana
Arşiv
Haber Yazılımı