Haber Detayı
28 Mayıs 2018 - Pazartesi 12:41
 
Aşcı Ailesi Geleneği Bozmadı
ASTAŞ HOLDİNG Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Dernekler Konfederasyonu (SAMKON ) Onursal Başkanı H. Kaya Aşcı, Samsun'un Bafra İlçesine bağlı Karaburç Mahallesindeki baba ocağında iftar yemeği geleneğini sürdürdü.
YAŞAM Haberi


Aşcı ailesinin Karaburç Köyünde Baba ocağında düzenlediği geleneksel iftar yemeğine AK Parti Samsun Milletvekili  Orhan Kırcalı, Bafra Kaymakamı Ali Fuat Türkel, Bafra Emniyet Müdürü Hikmet Demirci,Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç, Astajans Reklamcılık Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Aşcı, ASTAŞ Juki Samsun ve Karadeniz Bölge Koordinatörü Selçuk Aşcı, ASTAŞ Juki Yönetim Kurulu Üyeleri Oral Aşcı, Neşat Aşcı, ASTAŞ Juki İdari İşler Müdürü Mehmet Aşcı, Karaburç Muhtarı Bülent Aşcı ve mahalle muhtarları,Siyasi Parti Temsilcileri, Sivil Toplum Örgütü Temsilcileri ile Birlikte çok sayıda vatandaş katıldı.  

Yaklaşık 600 kişinin katıldığı iftar yemeğinde hoş geldiniz  konuşması yapan, ASTAŞ HOLDİNG Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Dernekler Konfederasyonu (SAMKON ) Onursal Başkanı H.Kaya Aşcı, Teşekkür ederek başladığı konuşmada birlik ve beraberlik mesajı verdi. Aşcı, " Bafra'mızı köyümüzü çok seviyoruz. Bu sebeple ben 15-20 günde bir köyüme gelmezsem ve  kasabadaki dostlarımı görmezsem rahat edemiyorum. Dini  ve Milli Bayramlar dahil, bu güne kadar  64 dini bayramda   Bafra'ya ve doğup büyüdüğüm  köyüme gelerek , hayatta olan büyüklerimizin elini öperek onların hayır dualarını almaya çalışıyorum. Allah'ım sağlık sıhhat verdikçe bu geleneği sürdüreceğim Biz babamızdan aile büyüklerimizden böyle gördük " dedi.

Aşcı ailesinin geleneksel İftar yemeğine katılan Bir televizyon kanalının muhabirinin, Aşcı ailesi olarak Başta Babanız Hacı Şevket Aşcı olmak Üzere aile büyüklerinizin ismini taşıyan, Turizm fakültesi, Cami ve ibadethanelerin sayısıyla ilgili sorusuna ise,  "Hayır ve Hasenatın gizli olanının makbul olduğunun yanıtını verdi.   

Ev sahibi Hasan Kaya Aşçı,İftar yemeğine katılan misafirlerle tek tek yakından ilgilenerek Aşcı ailesi adına teşekkür etti.

 

 

 

Kaynak: Editör: VURAL YEŞİLYURT
 
Etiketler: Aşcı, Ailesi, Geleneği, Bozmadı, , ,
Haber Videosu
Yorumlar
Özlü Sözler
İyiliğe karşı kötülük hayvanlıktır…


Hacı Bektaşı Veli
Arşiv
Haber Yazılımı