Anasayfa
Geri Dön

DERECEYE GİREN ÖĞRENCİLERİ KAYMAKAM AĞIRLADI

Samsun’da 2019-2020 Okul Sporları Yüzme kategorisinde yapılan İl Yüzme Yarışlarında Bafra’yı büyük bir başarı ile temsil ederek madalyaları toplayan Özel Bafra Gençlerin Koleji Ortaokulu öğrencileri Bafra Kaymakamı Cevdet Ertürkmen makamında ağırladı.

Derceye giren öğrencileri tebrik eden Bafra Kaymakamı Ertürkmen, "Sporun herkes tarafından yapılması gerektiğini, sağlıklı bireyler yetiştirmek için spor yapmanın şart olduğunu söyleyerel Bafra'yı yüzme yarışlarında temsil eden ve büyük başarı gösteren öğrencileri tebrik etti ve öğrencilere yüzmeyi bırakmamalarını tavsiye ederek başarılarının devamını diledi.

Özel Bafra Gençlerin Koleji Ortaokulu Müdürü Fehmi Erdal Okul olarak akademik çalışmaların yanı sıra sosyal, kültürel ve sportif anlamda tüm branşlara çok önem verdiklerini ve eğitim öğretimin bu tarz etkinliklerle şekillendiğini söyledi. Kendilerini misafir eden Kaymakam Ertürkmen'e okul adına teşekkür etti.

Yarışmalarda derece elde eden öğrencilerden Seyit Erdal Maviş, 200 metre Kelebek stilde il birincisi 200 metre Serbest stilde il birincisi, 100 metre Kelebek stilde il ikincisi, 50 metre Kelebek stilde il üçüncüsü olurken, Berre Maviş isimli öğrenci ise 400 metre serbest stilde il üçüncüsü, 200 metre sırtüstü stilde il üçüncüsü, 200 metre serbest stilde il dördüncüsü oldu. 

Özel Bafra Gençlerin Koleji Öğrencisi Doğukan Çalışkan, 200 metre Kelebek stilde il ikincisi, 400 metre serbest stilde il üçüncüsü olurken takım halinde yarışan Yiğithan Kuru, Ataberk Öktem, Seyit Erdal Maviş ve Mustafa Tuğrulhan Karasu 4x100 metre ve 4x200 metre serbest stil bayrak yarışlarında il dörüncüsü olarak derece elde ettiler. 

Kaymakam Ertürkmen'in öğrencileri tebrik ettiği sırada Özel Bafra Gençlerin Koleji Okul Aile Birliği Başkanı Ahmet Tezel ve Beden eğitimi öğretmeni Reva Akıcı da hazır bulundu.

Günün Diğer Haberleri