TEK O, Raflarda

Çukurova'dan sonra Türkiye'nin ikinci Sebze ve Tahıl ambarı olarak bilinen, Bafra ovasında İyi tarım uygulamaları çerçevesinde organik tarım ürünleri üretimi her gecen gün hızla artmakta.
Bu haber 2017-02-03 19:10:42 eklenmiş ve 1784 kez görüntülenmiştir.

Bölge çiftçisinin yeniliklere açık olması, imkanları ölçüsünde teknolojik gelişmelerden nasibini almıştır. Bununla birlikte bilinçli gübreleme ve bilinçli ilaçlama yaparak ürettiği tarımsal ürünlerin tüketici tarafından güvenle tüketilmektedir. Bölgedeki  zirai ilaç bayileri de geleneksel ve doğal üretimin olmazsa olmazı organik gübre ve toprak düzenleyicilerine raflarında daha çok yer ayırmak zorunda kalmışlardır. Marmara, Akdeniz ve Ege bölgesinden sonra Karadeniz bölgesinde çiftçiyle buluşacak olan, " Tek Organik Gübre " Adıyla seçkin bayi ve Tarım kredi kooperatiflerin raflarında yer almaya başladı.  

Bilgiç ticaret yönetim kurulu başkanı Mehmet Bilgiç, Ova çiftçisinin yeniliklere açık olduğunu, kendilerine düşenin ise dünyadaki  tarım alanındaki tüm yenilikleri onların ayağına kadar getirmekle mükellef olduklarını ifade etti.

 Bilgiç, "Bölge tarımına hizmet etmek için Bafra sebze üreticileri birliği ve Bafra ziraat odası yönetim kurullarında görev yapıyorum. Kendimde üreticiyim o yüzden çiftçimizin neye ihtiyaç duyduğunu iyi biliyorum. Tarladaki emeği ve zahmeti de yaşayanlardanım. Bu yüzdendir ki, güvenmediğim, emin olmadığım hiç bir ürünü satmak için önermedim nede raflarımda yer vermedim. Tamamen çiftçimizle benim aramdaki güvene dayanan ticaret vardır. O yüzden günü birlik çıkarların peşine düşmedim. Büyük pazar yerindeki Zirai ilaç bayimizde bildiğimiz ve güvendiğimiz ürünleri raflarımızda bulunduruyoruz. Bu günden itibaren  tekog  lisansı ile üretilen ve açılımı " Tek Organik Gübre " olan bu ürün bioteknoloji kullanılarak üretilmiş bir üründür. Üretiminde hiçbir kimyasal girdi kullanılmamış, tamamen bitkisel kaynaklı bir ürün olduğu için bünyemizde bulunan Ziraat mühendislerimizin onayı ve Türkiye pazarlama yetkilisi Ömür Mercan beyi de uzun yıllar tanıdığımız ve güvenilir biri olduğundan raflarımıza koyduk.  Tek Organik Gübre bölge çiftçimize hayırlı olsun" dedi.

Bilgiç Tarım arazi uygulama sorumlusu ziraat mühendisi Mustafa Sabah, Tek Organik Gübre'nin içeriğinin çok zengin olduğunu, gelişi güzel kullanılmaması gerektiğini söyledi.

 

Tek Metal'in ürettiği, Mercan Organik Pazarlamanın piyasaya sürdüğü, " Tek Organik Gübre " yazlık ve kışlık tüm ürünlerde kullanılarak verim ve kalitenin yanı sıra toprağı da gençleştirdiğini belirten, Mercan Organik Pazarlama   yönetim kurulu başkanı Ömür Mercan, " Tarım sektöründe yaşanılan kötü tecrübeler ve ihtiyaçlardan doğan bir fikir ile, ziraat mühendislerin uzun bir süre üzerinde çalıştığı, tamamen bitkisel, organik zengin içeriği ile toprak ve bitkilerin verimini arttıran, topraktaki kimyasal kalıntıları temizleyerek toprağı gençleştiren, cansızlaşan ve verimsizleşen topraklarımızı yeniden yaşayan verimli toprak haline getirebilen tamamen Türk mühendisleri ve yerli sermaye ile üretilmiş sıvı organik gübredir. Uzun soluklu emek ve çalışmaların ürünüdür. Üretici firmanın Türk çiftçisine ve Türk tarımına bir armağanı olarak gördüğümüz, " Tek Organik Gübre " Türkiye genelinde seçkin bayiler ve Tarım Kredi Kooperatifleri ile Pancar ekicileri Kooperatiflerinde satışa sunulmuştur" dedi. Geniş bilgi için Gsm:  0532 305 01 39   

ETİKETLER : BİLGİÇ ORGANİK SIVI GÜBRE TEK O TEK METAL ÖMÜR
Diğer TARIM haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Bereket Haber
© Copyright 2013 Gazi Soft. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.