Şekerden Birlik Üyelerine Şeker gibi Fırsatlar

Samsun Kırmızı Et Üreticileri Birliği ile Şekerbank Bafra Şubesi “Hasat Kart” protokolü imzaladı. Samsun Kırmızı Et Üreticileri Birliği binasında gerçekleşen protokol, birliğe üye çiftçilerin tarımsal girdi ihtiyaçlarını Hasat Kart ile nakit sıkıntısı çekmeden 6 aya varan vade ve sıfır faiz seçenekleriyle düşük faizli tarımsal yatırım kredi imkanıda sağlayacak.
Bu haber 2021-01-13 21:04:59 eklenmiştir.

 

 Hasat Kart protokolüne Samsun Kırmızı Et Üreticileri Birliği Başkanı Erdal Doğan ve Şekerbank Bafra Şube Müdürü Tayfun Şimşek imzaladı.  Protokol kapsamında, Şekerbank’ın birlik üyelerine özel olarak sunduğu Hasat Kart ile tohum, gübre, zirai ilaç gibi tarımsal girdi ihtiyaçlarını 6 aya varan vade ve sıfır faiz seçeneğiyle karşılayabilecek, ödemelerini ise hasat zamanı yapabilme kolaylığı sağlarken, Şekerbank ayrıca, başlattığı “Aile Çiftçiliği Bankacılığı” kapsamında da küçük arazilerin birleştirilmesini sağlamak, tarımsal üretimde verimliliği artırmak, kolektif tarımı özendirmek ve yerel kültürün yok olmasını önlemek amacıyla sunduğu ürün ve çözümler ile çiftçi ailelere destek olmuş olacak.

Şekerbank Bafra Şube Müdürü Tayfun Şimşek, “Hasat Kart” protokolünün imza töreninde yaptığı konuşmada, Hasat Kart sayesinde çiftçilere her türlü finansman ihtiyaçlarını anında karşılama imkânı sunduklarını ifade etti. Çiftçilerin, ödemelerini hasat zamanında yapabileceklerine dikkat çekken, Şimşek, “Amacımız çiftçilerimizin ekim dönemlerinde nakit sıkışıklığını Hasat Kart’ımız ile çözerek, ödemelerini hasat zamanı yapmalarıdır. Bankamızın kuruluş misyonu gereği, tarıma ve çiftçilerimize her zaman destek olduk ve olmaya devam edeceğiz.” dedi.

Bu kapsamda Samsun Kırmızı Et Üreticileri Birliği üyeleri de nakit ihtiyaçlarını uygun vade ve faiz oranları ile karşılayabilecek.

Bu kapsamda Samsun Kırmızı Et Üreticileri Birliği üyeleri de nakit ihtiyaçlarını uygun vade ve faiz oranları ile karşılayabilecek.

Çiftçilerin gelirleri güvence altına alınıyor

Şekerbank’ın çiftçilere özel sunduğu Hasat Kart ile tedarikçi firmaların da Hasat POS kullanımı ile nakit akışları düzenli hale geliyor ve satış hacimlerindeki artışlar nedeniyle kazançları da artıyor. Hasat Kart’a eklenen tarım sigortası ödeme özelliği ile de olası tüm risklere karşı tarım üretimi ve de çiftçilerin gelirleri güvence altına alınıyor.

Tarım sigorta primlerinin yüzde 50’si devlet tarafından karşılanırken, çiftçilere TARSİM ile gerçekleştirilen iş birliği sonucunda, sigorta bedelinin diğer yüzde 50’sini de Hasat Kart’ı ile ödeme imkânı tanınıyor. Bu sayede üreticiler TARSİM sigorta prim ödemelerini uygun koşullarda ve belirledikleri vadelerde hasat zamanı yapabiliyor. Hasat Kart ile çiftçiler günün 24 saati Şekerbank, diğer banka ve PTT ATM’lerinden nakit para çekebilirken, borçlarını da istemeleri halinde yine en yakınlarındaki PTT şubelerinden ödeyebiliyor.

 

Diğer YAŞAM haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 

E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Bereket Haber
© Copyright 2013 Gazi Soft. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.