DSİ’den Vural Yeşilyurt ve Hasan Orta’ya Plaket

DSİ 7. Bölge Müdürlüğünün gözetiminde Bafra ovasında Damla sulama yöntemiyle, Çeltik üretimi için DSİ Bafra proje Müdürlüğü
Bu haber 2020-11-11 10:49:47 eklenmiştir.

 

Çukurova’dan sonra Türkiye’nin İkinci Sebze ve Tahıl ambarı olarak bilinen Bafra ovasında 2019 yılında ilk olarak DSİ 7. Bölge Müdürlüğünün gözetiminde Bafra ovasında Damla sulama yöntemiyle, Çeltik üretimi için DSİ Bafra proje Müdürlüğü Altınkaya sağ sahil, Kızılırmak sol sahil sulama birlikleri başkanlığının ciddi çalışmaları sonucu ilk yıl 270 dekardan 2020 yılında ise bu rakam yaklaşık 3 bin dekara çıkmıştır.   

Bu projenin başlamasında etkin yer almamızdan ötürü DSİ 7. Bölge müdürlüğü nezdinde, Bafra Kızılırmak sol sahil sulama birliğinde pandemi nedeniyle yapılan sade bir törenle şahsıma ve Bafra Pirincinin markalaşması, tanıtımı ve bölge çiftçisinin teknolojik gelişmelerinden haberdar olması adına işbirliği yaptığım Bafralı iş insanı Hasan Orta ile birlikte, DSİ Bafra Proje müdürü sayın Berati Özkan bey tarafından plaket verilerek bizi onurlandırmışlardır.

Bölgemizde başlatılan bu çalışmalarda emeği gecen başta eski DSİ 7. Bölge Müdürü Sayın Nazmi Koçak ve çalışmalarımıza şimdiki DSİ 7. Bölge Müdürü Sayın Ahmet Ersin Gökçe’ye, DSİ Bafra proje müdürü Sayın Berati Özkan’a, Bafra Altınkaya ve Kızılırmak Sulama Birlikleri Başkanı Sayın Önder Çırak’a, Kızılırmak Sulama Birliği Müdürü Bekir Kaya ve Altınkaya Sulama Birliği Müdürü Serkan Temizel’e Köy TV Karadeniz Bölge Temsilciliği olarak Teşekkür ediyoruz.

                                         

Diğer YAŞAM haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 

E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Bereket Haber
© Copyright 2013 Gazi Soft. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.