Bu yönteme ziyaretçi akını

Mersin’in Silifke ilçesi Arkum mahallesinde bu yıl ilk defa damla sulama yöntemiyle çeltik üretimi yapılan tarla çevre il ve ilçelerden gelen ziyaretçilerin akınına uğruyor.
Bu haber 2020-10-10 10:42:45 eklenmiştir.

 

Çorum’un Osmancık İlçe Belediye Başkanı Ahmet Gelgör Mersin’in Silifke ilçesi Arkum mahallesindeki Ömer Bölge’nin 40 dekar alanda gerçekleştirdiği damla sulama çeltiği yerinde inceleyip ilgililerden bilgiler aldı. Başkan Gelgör Muz üretim seralarını da gezmeyi ihmal etmedi.   

 

Mersin’in Silifke ilçesi Arkum mahallesinde yarım asırdır çeltikçi aileden gelen Ömer Bölge, çeltik üretiminin maliyetli ve zahmetli bir ürün olduğu için çeltik üretimine uzun yıllar ara verdikten sonra başta buğday olmak üzere çeşitli tarımsal ürünleri yetiştirmeye başladı.

Silifke bölgesinde yenilikçi ve örnek çiftçi olarak tanınan Ömer Bölge, yaptığı araştırma sonucu bu yıl ilk defa damla sulama yöntemiyle 40 dekarlık alanda çeltik üretimini gerçekleştirdi.

Mersin’in Silifke ilçesi Arkum mahallesinde bu yıl ilk defa damla sulama yöntemiyle üretilen çeltiğin hasadı merakla bekleniyor.  

 

Diğer YAŞAM haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 

E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Bereket Haber
© Copyright 2013 Gazi Soft. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.