Eroğlu’ndan Süper Gülücük

Samsun’un Alaçam İlçesi yenice mevkiinde Çeltik üreticisi ve Eroğlu Petrol Yönetim Kurulu Başkanı Muhammet Eroğlu, Süper Enerji İle Moral buldu.
Bu haber 2020-09-16 15:40:40 eklenmiştir.

 

Çeltik üreticisi Muhammet Eroğlu, “çeltikleri ektiğimiz ilk haftalarda bazı çeltik tavalarımızda diğer göllere göre gelişim bozukları görülmesi ise hevesimi kaçırmaya başladığı için tarlaya gitmemeye başladım. O günlerde Süper Enerji isimli sıvı gübreyi getirdiler ve bunu en bozuk çeltik tavasında kullan dediler Çeltik üretiminden sorumlu görevli arkadaşımız, Coşkun beye al bu gübreyi o girişte bozuk olan iki tavaya uygulamasını söyledim. Çünkü biz o iki tavadan umudu kesmiştik. Ancak Süper enerji tanıdığımız ve çok sevdiğimiz dostlarımız önerdikleri için, üretimden sorumlu arkadaşımız Coşkun beye verdim. Arkadaşlar gittiğinde Coşkun beye sordum. Ne diyorsun fayda eder mi bu gübre diye aldığım yanıt ise, sanmam ama nasılsa tavaları bozacağız arkadaşlarınızı da kırmamış oluruz. Dedi. Süper Enerjiyi bu iki tavada inanmayarak kullandık. Moralim bozuluyor diye tarlaya gitmiyorum. Coşkun beye sordum o iki tavayı ne zaman bozacağız dediğimde bana verdiği yanıt ise gelip görmeniz gerek Muhammet Bey dedi. Gidip gördüğümde gözlerime inanamadım.

Bozmayı düşündüğümüz tavalarda diğer tavadaki çeltik ürünlerini geçmiş gözle görülür bir fark var. Sordum Coşkun beye sen buraya ne yaptın diye oda dedi ki, siz bu süper enerji sıvı gübreyi uygula nasılsa bozacağız o tavaları dedin ben bu iki tavaya bırakın ilaç  ve gübreyi zaman zaman suyunu bile kısıtlı verdim bende anlayamadım bu Süper Enerji gerçekten süpermiş. Kokusu pekmeze benziyordu, ekmek banasım gelmişti. Ama sonuç ortada keşke diğer tavalara da kullansaydık.

Dedi. Bir kez kullanmamıza rağmen mükemmel verim var. İnşallah bu ayın sonuna doğru hasat yapacağız.

Beni bu bölgede herkes tanır bilmediğim hiçbir şeyi önermem. Ama Süper Enerji Sıvı gübreyi tüm çiftçi dostlarımıza  tavsiye ediyorum” diye konuştu.       

 

 

 

Diğer YAŞAM haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 

E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Bereket Haber
© Copyright 2013 Gazi Soft. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.