Vatandaştan Vatandaşa Çarı

Samsun’un Vezirköprü ilçesinde yaşayan Mehmet Kuzubaş ilçede yaşanan ölümlü trafik kazaların son bulması için vatandaşa ve ilgili kurumlara çağrıda bulundu.
Bu haber 2020-09-12 22:39:26 eklenmiştir.

 

Kamuoyuna:

Son günlerde ilçemiz çevre yolunda çok acı trafik kazaları olmaktadır. Malumunuz bu yolun 4 kilometrelik mesafesinde 13 tane tali yol bağlantısı ve kavşak vardır. Yolda çok yavaş giden traktörler olduğu gibi hızlı giden otomobiller, gençlerin kural tanımayarak kullandığı motosikletler ve yük kamyonları da vardır. Fiziki şartlardan yan yollar yapılamamıştır.

Bu yolun her metresinde, Adatepe Sapağı, Dörtyol, Vabartum'un önü (bir seferde 3 ölü), Çakırtaş mezarlığı (5 yaşında yakınım olan bir çocuk), Shell önü, Kuruçay Köprüsü ve en son Tır Garajında (2 ölü, 4 yaralı) onlarca ölümlü ve yaralamalı kaza oldu. Allah rahmet eylesin genç bir doktorumuz, en son iki üniversite öğrencisi gencimiz ve bu güne kadar sadece benim sayabileceğim yirminin üzerinde insan hayatını kaybetmiştir. Trafik işaret ve lambalarının yetersiz olduğu bir gerçektir.

Sade bir vatandaş ve şoförlük mesleğinin kırk iki yıldır içinden biri olarak, yeni yapılan hastane önünden Tır Garajına, Tır Garajından Vabartum sapağına, Dörtyol'dan Adatepe Sapağına aynı şekilde Adatepe pancar kantarından Dörtyol'a, Vabartum Sapağından Tır Garajına, Tır Garajından Çiçek Un karşısına mesafe radarı konması gerekmektedir.

Kamuoyu olarak biz buna olumlu destek verirsek gerek ilçe Kaymakamlığımız gerekse Belediyemiz ve Karayollarımız olumlu bakıp radar sistemini kuracaktır.

Sayın kamuoyunun bu konuda desteğini ve ilgililerin gereğini yapmasını talep ediyorum.

       Mehmet KUZUBAŞ (sade vatandaş sıfatıyla)

Diğer YAŞAM haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 

E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Bereket Haber
© Copyright 2013 Gazi Soft. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.