SÜPER ENERJİ İLE TONAJINI VE KALİTESİNİ ARTIRDI

Samsun’un Bafra İlçesine Bağlı Gazibey Mahallesinde Çiftçilik Yapan Seyfi Sözen Silajlık Mısırlına Yapraktan “SÜPER ENERJİ” Sıvı Gübreyi bir kere kullanmasına rağmen geçen yıla göre bin 200 kilo daha fazla ürün aldığını söyledi.
Bu haber 2020-09-10 00:09:05 eklenmiştir.

 

Genç çiftçi Seyfi Sözen, Silajlık mısırda boy değil, koçan sayısının önemeli olduğuna dikkat çeken, Sözen, “Süper Enerji Sıvı Gübreyi bir yakınımın tavsiye etti. Allah var birazda çekine çekine Silajlık mısırıma 25-30 santim boyuna geldiğinde yapraktan bir kere taralla uyguladım. Gördüm ki, uygulama yaptığım yerde koçan sayısı iki ve üçüncü koçana zorladığını görünce Keşke Süper Enerjiyi uygulamaya devam etseydim.

 Bir uygulama yaptığım halde bin 200 kilo artış sağladım ki, ikinci, üçüncü uygulamayı yapsaydım bu rakam 2 bin 3 bin kilolara çıkacaktı. Ama olsun ürünü tanımış oldum. Şimdi silajı hasadını bitirdikten sonra yerine arpa ekeceğim. Süper Enerjiyi tarla hazırlığında başlayıp hasada gelene kadarki her aşamada kullanacağım” dedi.

Genç çiftçi Seyfi Sözen, Süper Enerji Sıvı Gübrenin yazlık ve kışlık ürünlerde de çok başarılı bir ürün olduğunu, tüm çiftçi arkadaşlara da şiddetle tavsiye ettiğini de sözlerine ekledi.  

 

 

 

 

Diğer YAŞAM haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 

E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Bereket Haber
© Copyright 2013 Gazi Soft. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.