BAFRA DONDURMASININ MALİYETİ YÜKSEK


Çeyrek asırlık dondurma ustası Salih Çakı, Köy TV’de yayınlanan Vural Yeşilyurt’un hazırlayıp sunduğu, “Anadolu’nun Yöresel Tatları” programına konuk oldu.
Bu haber 2020-06-11 18:30:19 eklenmiştir.

 Samsunun Bafra ilçesi Cumhuriyet Mahallesi Hacı Zülfikar Sokak'ta 1964 yılından bu güne, Bafra Ovasının meşhur sütünü damak tadına dönüştüren, Baba mesleği olan dondurmacılığı 25 yıldır sürdüren, dondurma üretiminde kaliteden ve hijyenden ödün vermeden bu günlere gelen Salih Çakı, “BAFRA TATLI BABA”  dondurmasının her damak tadına uygun olduğunu söyledi.

Tatlı Baba Dondurma olarak çeyrek asırdır dondurma sektöründe yaptığımız yatırımlar arge çalışmalarımız ile birlikte şubelerimizin ve bayilerimizin sayısı her geçen gün artıyor diyen Dondurma Ustası Çakı, ‘’Bafra dondurmasının en büyük özelliği,

çok kaynatılarak istenilen renk ve damak tadına ulaştırılmasıdır. Bu da 120 litrelik kazanlarda pişmeye aldığımız süt saatlerce kaynattığımız için 120 litreden 60 litreye düştüğü için yarı yarıya bir kayıp oluyor. Renk ve tadı için her hangi bir katkı maddesi kullanmıyoruz. O yüzden maliyeti yüksek olan Bafra dondurmasının fiyatı dünyadaki dondurma fiyatlarına göre pahalıdır” açıklamasında bulundu.

Bafra Tatlı Baba Dondurma İstanbul, Ankara, Samsun ve Sinop’tan sonra şimdide Bafra İlçesine bağlı Dededağı mahallesinde 5. Şubesini açarak hizmete sundu.

Diğer YAŞAM haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 

E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Bereket Haber
© Copyright 2013 Gazi Soft. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.