BAFRA'DA PİSKOTEKNİK DEĞERLENDİRME MERKEZİ AÇILDI

Özel Yeşil Bafra Sürücü Kursu bünyesinde Psikoteknik değerlendirme merkezi uygulamalı şekilde açıldı.
Bu haber 2020-06-11 16:07:19 eklenmiştir.

Bafra Haber- Özel Yeşil Bafra Sürücü Kursu bünyesinde Bafra Özel Eğitim merkezi müdürleri Rıfat Yılmaz ve Salih Helvacı şirket ortakları Yakup Yıldız, Enes Yıldız, Şener Varlı ve Şengül Yasan basın mensuplarına yeni açtıkları Psikoteknik değerlendirme merkezinin sorumlu ve kurum psikoloğu Büşra Öztürk ile birlikte bilgileri aktardı. Psikolog Büşra Öztürk yaptığı açıklamasın da ; 08/06/2020 tarihi itibari ile Bafra da Cumhuriyet Meydanı Meydan İş hanı kat 1 de Bafra Özel eğitim Tarım Ticaret Lmt. Şirket adına Özel Yeşil Bafra Sürücü kursunun ek bir kuruluşu olarak Özel Yeşil Bafra Psikoteknik Değerlendirme Merkezi faaliyetine başlamıştır.

Psikoteknik Değerlendirme Merkezi bir test merkezi olup, psikoteknik değerlendirme ile sürücülerin sahip oldukları güvenli araç kullanmalarını sağlayan zihinsel ve psikomotor yetenek düzeylerinin bu yetenek alanlarında tanımlanan bilgisayar desteğiyle ölçülmesidir.

Psikoteknik mecburiyeti; 1. 4925 sayılı karayolları taşıma kanunu gereğince yük ve yolcu taşıması yapan tüm sürücüler 5 yılda bir psikoteknik raporu almak zorundadır. 2. Alkol nedeniyle sürücü belgesi geri alınanlar. 3. Hız aşımı nedeniyle sürücü belgesi alınanlar. 4. 100 ceza puanı nedeniyle işlem yapılan sürücüler psikoteknik değerlendirme raporu almak zorundadır.

RAPORU OLMAYANA CEZA VAR!

Psikoteknik değerlendirme raporu olmayan sürücülere 2020 yılında 380 tl, psikoteknik belgesi olmayan sürücüleri çalıştıran iş yeri sahiplerine 885 tl ceza uygulanmaktadır ifadelerini kullandı.

PSİKOTEKNİK DEĞERLENDİRME İÇİN LÜTFEN RANDEVU ALIN

Bir telefonunuz yeterlidir. Kurum telefonumuz: 0362 543 01 35 Gsm tel: 0536 099 75 97 Bafra’mıza hayırlı uğurlu olsun. Hizmet bizden takdir sizlerden.

Diğer EĞİTİM haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 

E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Bereket Haber
© Copyright 2013 Gazi Soft. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.