BAFRA OVASINA CAN SUYU

Samsun’un Bafra İlçesinde Kızılırmak nehri üzerinde kurulan, Derbent Hidroelektrik ve Sulama Barajının kapakları sade bir törenle açılarak Bafra ovasına can suyu verildi. Koronavirüs ile mücadele tedbirleri kapsamında sade bir törenle baraj kapaklarının açılmasıyla birlikte 2020 yılı sulama sezonu başlatılmış oldu.
Bu haber 2020-05-06 18:10:08 eklenmiştir.

Samsun’un Bafra İlçesinde Kızılırmak nehri üzerinde kurulan, Derbent Hidroelektrik ve Sulama Barajının kapakları sade bir törenle açılarak Bafra ovasına can suyu verildi.

Koronavirüs ile mücadele tedbirleri kapsamında sade bir törenle baraj kapaklarının açılmasıyla birlikte 2020 yılı sulama sezonu başlatılmış oldu.

Serkan Temizel - Altınkaya Sulama Birliği Müd. 

SUYU İSRAF ETMEDEN KULLANALIM

Bafra Altınkaya Sağ Sahil Sulama Birliği İşletme Müdürü Serkan Temizel ve Bafra Kızılırmak Sol Sahil Sulama Birliği İşletme Müdürü Bekir Kaya, kanallara suyun salınacağını bir hafta önceden çeşitli iletişim araçları, ilan ve duyuru yoluyla  can ve mal güvenliği açısından dikkatli olmaları konusunda vatandaşların uyarıldığını belirterek, geçmiş yıllarda olduğu gibi 2020 yılı sulama sezonunda da müstahsillerle uyum içerisinde çalışacaklarını, sahadaki sulama görevli arkadaşlarla karşılıklı anlayış ve birliktelikle sorunsuz bir sezonun geçirileceğine dikkat çekerlerken, Çok su çok ürün anlamına gelmediğini, suyu israf etmemek için ihtiyacı kadarını kullanılmasını da sözlerine eklediler. 

Bekir Kaya - Kızılırmak Sulama Birliğ Müd.

Bafra Ovasında 2020 yılı sulama sezonunda Altınkaya sağ sahil Sulama Birliği 115 bin 500 Dönüm, Kızılırmak sol sahil sulama birliği 100 bin dönüm Bafra Ovasında toplam 215 bin 550 dönüm arazide sulu tarım yapılacak.

p93gh4u5t3xd82gl83fo.jpg

Diğer TARIM haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 

E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Bereket Haber
© Copyright 2013 Gazi Soft. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.