ŞAİR ZERRİN BAKIN NE DEDİ?

Tüm yurdu ve dünyayı tehdit eden, binlece insanın hayatını kaybettiği virüs nedeniyle; vatandaşlara uyguanan sokağa çıkma yasağı, insanlarımızı farklı zaman geçirme yoluna sevketti.
Bu haber 2020-04-20 17:12:23 eklenmiştir.

 

İşte bu yasaklardan etkilenen ve evlerine kapanan Samsunlular da evlerinde, aileleri le değişik zaman geçirmeye çalışıyor.

 

 

Okullarda eğitim gören öğrenciler; uzaktan tv eğitimi ile derslerini yaparken, boş zamalarda da çeşitli etkinlilkerde bulunuyrlar.

 

 

Samsun Ayvacık doğumlu, aslen Bafralı ve 3 yıldır Atakum' da ikamet eden şair, yazar, emekli öğretmen ve  gazeteci Oktay ZERRİN de şunları söyledi:

 

 

" Bu zor süreçte, herkes gibi bizler de ailece virüsten kaynaklanan yasaklara ve talimatlara uymaya çalışıyoruz. Evde kalarak; virüsü kapmamaya gayret ediyoruz. Yaklaşık bir aydan fazla evdeyiz.

 

 

Bu nedenle, 2ayda 400 civarında  şiir yazdım. Bu şiirlerden birkaçı bestelendi. Bestelenmeye de devam ediyor. Gazeteleri ise dışarı çıkmadığımız için internet ortamından okuyoruz faatbazı gazetelerin de bu zor süreçten ilan, reklamve dağıtım gibi sorunlar nedeniyle, eski canlılığı pek yok gibi. Yani özellikle de Anadolu Basını, yerel gazeteler ve internet haber siteleri zorlu bir süreçten geçiyor.

 

 

Bugazetelerin muhabir, kamereman ve  personelleri de her an virüs kapma, koronaya yakalanma korkusu ve tehlikesi ile görev yerlerinde hizmet vermeye çalışıyorlar.

 

 

İnşallah bu zorlu süreçten biran önce  kurtulup, güneşli ve özlenen o sağlıklı günlere erişriz.

 

 

Ancak, vatandaşarımız bu konuda biraz daha duyarlı olmalı, özveride bulunmalı.

 

 

Bakın,oğlumun da  yaşadığı ve öğretim görevlisi olarak çalıştığı Amerika' da 40 bine yakın insan öldü.

 

 

İspanya, İtalya, İran, Çin gibi daha birçok ülkede ölümler almış  başını gidiyor. Ülkemiz Türkiyede de maalesef hergün bu şekilde ölümler oluyor ama inşallah bu zorlu süreci el- birliği ile yeneriz."

 

 

 

 

ETİKETLER :
Diğer YAŞAM haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 

E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Bereket Haber
© Copyright 2013 Gazi Soft. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.