DARP EDİLEN HASTANE ÇALIŞANI İÇİN BASIN AÇIKLAMASI

Bafra Devlet Hastanesi'nde Hasta yakınları tarafından darp edilen ve yoğun bakım ünitesinde yatan hastane personeli Halit Çelik için basın açıklaması düzenlendi.
Bu haber 2020-03-09 14:12:18 eklenmiştir.

Bafra Haber- Türk Sağlık Sen Samsun İl Başkanı Erdoğan Çakmak yaptığı basın açıklamasında şunlara yer verdi, "Sağlık çalışanlarının şiddete uğramadığı  bir gün bile yok. Her gün memleketin her bir yerinden sağlık çalışanlarının darp edildiği haberlerini alıyoruz, televizyonlarda hastanelerde yaşanan saldırıları dehşete düşerek izliyoruz.

Devletin verdiği görevle, millete hizmet veren şifa dağıtan sağlık çalışanlarımız ambulanslarda, aile hekimlerinde, acillerde, polikliniklerde şiddete uğruyor, tehdip edip darp ediyorlar.

SAĞLIK ÇALIŞANINA ŞİDDETE HAYIR! 

Türkiye'de sağlıkta şiddet çözülmesi gereken temel meselelerden biridir diyen başkan Çakmak, Bu gün artık sağlık çalışanları can güvenliklerinden yoksun bir şekilde hizmet üretmektedirler Her kes evine akam sağ salim gidebileceğinden  endişelidir. 

Şiddet, ağır darp, bıçaklama ve silahlı saldırı gibi ölümle sonuçlanabilecek bir seviyeye çıkmıştır. Kısacası sağlık çalışanlarının hayatı her dakika tehlike altındadır. Sağlık çalışanlarına şiddet uygulayanlara, sağlık kurumlarında ortalığı birbirine katanlara bu işin sonunu tutuklu yargılanmak olduğunun idrakine varmaları sağlanmalıdır Devletin ceza sistemi ve uygulayıcıları bunu hissettirmelidir.

TEDBİRLERİN ALINMASINI İSTİYORUZ

Yani kişi sağlık çalışanına şiddet uyguladığında belli bir süre ücretsiz sağlık hizmetinden faydalanamayacağını bilmelidir. Şiddetin kendisine bir fatura çıkaracağını bilmelidir. Türk Sağlık-Sen olarak sağlık çalışanlarına uygulanan şiddetin en aza indirilmesi için yapılması gereken acil tedbirlerin ve ağır yaptırımların süratle hayata geçmesini istiyoruz" dedi.

ETİKETLER :
Diğer EĞİTİM haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 

E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Bereket Haber
© Copyright 2013 Gazi Soft. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.