BELEDİYE MECLİSİ ŞUBAT AYI TOPLANTISINI GERÇEKLEŞTİRDİ

Bafra Belediyesi Olağan Şubat ayı Meclisi toplantısı gercekleşti.
Bu haber 2020-02-07 17:24:06 eklenmiş ve 53 kez görüntülenmiştir.

Gündemindeki hususları görüşmek üzere Belediye Başkanı Hamit Kılıç Başkanlığında Alparslan Türkeş Parkı toplantı salonunda Olağan Şubat ayı toplantısını gerçekleştirdi.

Meclis görüşmelerinin öncesinde bir konuşma yapan Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç yapılacak olan Cami projesi ile ilgili konuştu.

BAFRA VE BÖLGENİN EN BÜYÜK CAMİSİ OLACAK
Başkan Kılıç konuşmasında “Tabi cami projesi konusunda birtakım eleştiriler oluyor. 10 bin kişilik cami yapacağınıza 10 bin kişi istihdam edebilecek fabrika yapın gibi bir takım yorumlar var. Tabi ki de biz istihdam konusunda da çalışmalar yürütüyoruz. Orta Ölçekli sanayi Projesi bunun için hayata geçecektir. Ama bunun yanında Bafra’mızda bir program olduğunda Bafra’nın sembolü olacak bir camiye ihtiyacımız var. Bizden daha küçük ilçelerde şehirlerin sembolü olacak bu tip eserler var. Bu alanın imar çalışmasını yaptık. Altyapı çalışmalarını yaptık. Cami alanı 10 dönüm. 2500 metrekare alanda cami olacak. Bu da yaklaşık 10 bin kişi kapasiteye denk geliyor. Külliye nitelikli Belediye hizmet alanı da ayırdık o alanda. Cami yapılı maliyetine gelince bu camiyi yapacak biz değiliz. Camiyi yapacak olan milletin kendisidir. Biz belediye olarak kepçe, kum çakıl gibi şeyler lazım olursa göndeririz. Ama biz Belediyenin kasasından bunu karşılayamayız. Ben çalışanın maaşını belediyenin kendi işlerini yapmak isterken buna kaynak arayacak değiliz. Ama camiyi Allah’ın izni ile millet yapacak. Biz gerekli şeyleri yaparak dernek kuracağız. Bafra bu gibi yardım konularında kendisini kanıtlamıştır” dedi.

GÜNEŞ ENERJİSİ PROJESİ CİDDİ TASARRUF SAĞLAYACAK
Bu proje gerçekleştiği takdirde belediyemiz yılda 2 milyon tasarrufa geçecek. Bu durum Bafra Belediyesi için çok ciddi bir finansman kaynağı olacak. Bununla ilgili kurum görüşlerini aldık. Güneş enerjisi projemiz ile ilgili Tarım Bakanlığı’ndan kamu yararı ile ilgili görüşü de aldık. Projemiz, Dereler Mahallesi’nde 32 dönümlük bir arazi üzerine yapılacak. Proje şu an Milli Emlak’tan devir aşamasında ve devrini aldıktan sonra ihale süreci başlayacak. İnşallah bunu gerçekleştirdiğimiz takdirde 10 Milyon TL’lik bir tasarruf gerçekleştireceğiz.

2 ARAÇ BAĞIŞLANDI

Samsun İl Sağlık Müdürlüğümüz ve İstanbul’da bir iş adamımız Belediyemize birer araç bağışladı. İl Sağlık Müdürlüğümüz araçları hurdaya çıkaracağını bize belirttiler. Bizde gerekli incelemeleri yaparak bir aracın bize uygun olduğunu gördük. Ve o aracı aldık. Diğer araç iş adamımız tarafından belediyemize hibe edilmiştir.

Belediye Meclisi olağan Şubat ayı toplantısında şu gündem maddeleri görüşüldü:

1-Bafra Belediye Meclisi’nin 07.02.2020 tarihli Olağan Şubat toplantısına ait gündemin oylanması,

2-İmar Komisyonu Raporunun görüşülmesi,

3-Gelen evrak ve dilekçelerin görüşülmesi.

ETİKETLER : bafra belediyesi şubat ayı olağan toplantısı haber haberleri
Diğer EĞİTİM haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Bereket Haber
© Copyright 2013 Gazi Soft. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.