BAFRA MEZBAHANESİNDE FIRSATÇILIK İDDİASI

Samsun ve İlçeleri Kırmızı Et Üreticileri Birliği Başkan Yardımcısı İrfan Boz, Bafra Ticaret Borsasının işlettiği Mezbahanenin üreticiye büyükbaş hayvan kesiminde fahiş fiyatlar uyguladığını belirterek fırsatçılık yapıldığını iddia etti.
Bu haber 2020-01-03 17:09:28 eklenmiş ve 536 kez görüntülenmiştir.

Samsun ve İlçeleri Kırmızı Et Birliği binasında açıklamada bulunan Başkan Yardımcısı Boz açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

"Bafra Ticaret Borsasının işlettiği Bafra Mezbahanesi hayvan kesim bedelini 90 TL'den 130 TL'ye çıkarmıştı. Daha sonra tepkiler gelince %10'luk bir indirim yaptı. Bu fiyatlar neye göre belirleniyor. Bafra Ticaret Borsası burayı ticari bir amaçlamı işletiyor yoksa üreticiye hizmet etmek için mi ne yaptıkları belli değil. fiyatlarda ki bu artışlar ve indirimler paydaşlara sorulmadan neye göre yapılıyor. Kafalarına göre fiyat politikası koyuyorlar. Bafra üretim bölgesidir. Samsun Kırmızı Et Birliği olarak sektörümüzde ki pazarı şehrimize çekmeye çalışırken Ticaret Borsasının işlettiği mezbahanenin orantısız fiyatları üreticinin ekmeğine taş koyuyor. Bu orantısız fiyat politikası yüzünden pazar kaybı yaşıyoruz. Üretici burada mağdur ediliyor. Üreticilerimiz bu durumdan oldukça şikayetçi. Burda "fırsatçılık" yapılarak fahiş fiyatlar uygulanıyor dolayısıyla da üreticimiz ve pazarımız bu durumdan vahim derecede etkileniyor. Bu kurumun biran önce denetlenerek gereğinin yapılmasını, Samsun Valiliği ve Büyükşehir Belediyesini bu anlamda göreve davet ediyoruz." Dedi.

ETİKETLER :
Diğer YAŞAM haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Bereket Haber
© Copyright 2013 Gazi Soft. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.