SULAMA BİRLİKLERİ AMASYA’DA BULUŞTU

Amasya Terziköy’de gerçekleştirilen, “Sulama Birlikleri 2019 Yılı Sulama Sezonu Üretim Sonuçları Değerlendirme Toplantısı Sona erdi.
Bu haber 2019-10-06 14:54:30 eklenmiştir.

 

04-05 Ekim 2019 tarihleri arasında başlatılan toplantıya DSİ İşletme ve Bakım Dairesi Başkanı Dr. Mehmet Uğur Yıldırım, 7. Bölge Müdürü Nazmi Koçak, Bölge Müdür Yardımcısı Serkan Kaman, İşletme ve Bakım Şube Müdürü Selçuk Gül, Arazi Toplulaştırma ve TİGH Şube Müdürü Mükerrem Öğüt, DSİ 71. Şube Müdürü Ahmet Serdar Güzel, DSİ 72. Şube Müdürü Ali Çetinkaya, DSİ 73. Şube Müdürü Turgut Yorulmaz, DSİ 74. Şube Müdürü Murat Lütfü Güldoğan, DSİ 75. Şube Müdürü Mehmet Kurul, Bafra Ovası Sulama. Proje Müdürü Berati Özkan, Sulama Birlik Başkanları ve ilgili personel katıldı.

İki gün süren toplantıda, Sulama Birlik Başkanları, 2019 Yılı Sulama Sezonu Üretim Sonuçları ve yapılan çalışmalarla ilgili sunum yaparak 2020 yılı sulama sezonu yol haritasını belirlediler.

Mevcut sulama şebeke hatlarının yanısıra, yeni tarım sahaların da sulu tarıma açılması için yapılan plan ve projelerin hayatiyet kazanması konusunda görüş birliğine varılması ise sevinçle karşılandı.

Balıkesir ve Çanakkale bölgelerinden sonra bu yıl ilk defa Bafra Ovasında damla sulama sistemiyle çeltik üretimi konusunda bilgi veren Bafra Kızılırmak Sulama Birliği Ziraat Mühendisi Bekir Kaya, Damla sulama ile Çeltik üretiminde %80 su tasarrufu ile girdilerin %50 civarında düşüş sağladığını vurguladı.    

Su hizmetinden faydalanan bölge çiftçileri ise, son 18 aydır suyun sevk ve idaresinin DSİ tarafından yönetilmeye başlamasıyla tedirgin olduklarını ancak gecen bu süre zarfında bu endişelerinin yerine güvenin oluştuğunu sonuçta aracısız devletle el ele olduklarını hissettiklerini, atanan başkanların çalışmalarından son derece memnun olduklarını da ifade ettiler.fnwa6hnsh6ooy0ujxqw.jpg

Diğer YAŞAM haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 

E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Bereket Haber
© Copyright 2013 Gazi Soft. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.