KIRCALIDAN GÖKCAMDER’E TAM NOT

Samsun’un Bafra İlçesine bağlı Gökçeağaç (Mahallesi) Köyünde faaliyette bulunan ve yaptığı çalışmalarla herkes tarafından takdir gören Gökçeağaç Camiler Derneği (GÖKCAMDER)’e bir övgüde Ak Parti Samsun Milletvekili Av. Orhan Kırcalı ve Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç’tan geldi.
Bu haber 2019-09-23 11:53:08 eklenmiştir.

 

Kılıç’tan geldi.

GÖKCAMDER’in bugüne kadar yapmış olduğu manevi yatırımlar ve açılışların ardından 23 Mayıs 2020 Cumartesi günü iftar programı ile birlikte açılışı yapılacak olan Gökçeağaç Çömezler Kur’an Kursu ,Misafirhane İnşaatı ve Cami –Lojman restorasyonu çalışmaları ise son hızla sürüyor.

Ak Parti Samsun Milletvekili Av. Orhan Kırcalı ve Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç ile beraberindeki heyet Gökçeağaç Köyüne yaptıkları ziyarette vatandaşların isteklerini dinleyip, hasbıhal ettikten sonra Gökçeağaç Camiler Derneğinin (GÖKCAMDER)’in devam eden çalışmalarını yerinde inceleyip GÖKCAMDER Başkan Yardımcısı Salih Kılıç’tan bilgi aldılar.

GÖKCAMDER Başkan Yardımcısı Salih Kılıç yaptığı açıklamada,

’’ 23 Mayıs 2020 Cumartesi günü iftar programı ile birlikte açılışı yapılacak olan Gökçeağaç Çömezler Kur’an Kursu ,Misafirhane İnşaatı ve Cami –Lojman restorasyonu çalışmalarımız son hızla sürmektedir.

Bu çalışmalarımızda ve projelerimizde daima yanımızda bulunan Ak Parti Samsun Milletvekilimiz Av. Orhan Kırcalı’ya, Bafra Belediye Başkanımız Hamit Kılıç’a, Belediye Birim Müdürlerine, Bafra İlçe Müftümüz Necmettin Kayar’a ve onun nezdinde tüm din görevlilerine,

Gökçeağaç Camiler Derneği (GÖKCAMDER) kurucu başkanımız hayırsever iş adamı Gökçeağaç Köyü sevdalısı Ahmet Kocabaş’a, İstanbul’da bulunan gönülleri baba topraklarında olan Gökceağaçlı hemşerilerimize, Gökçeağaç Camiler Derneği (GÖKCAMDER) başkanımız Av. Hasan Kuru’ya, Yönetim Kurulu Üyelerimize ,

Bir önceki dönem Gökçeağaç Köyü Muhtarımız Avni Demir’e ve azalarına , şu andaki Gökçeağaç Köyü Muhtarımız Yaşar Kocabaş ve azalarına, Daire Müdürlerimize , saygıdeğer Gökçeağaç Köyü sakinlerine , çalışmalarda bütün hünerlerini gösteren ustalarımıza ve ekibine en derin kalbi şükranlarımızı sunmak isterim.

Bizler GÖKCAMDER olarak niyetimiz halistir. Ve halkımızın manevi bağlarını güçlendiren camilerimizin faaliyetlerini düzgün ve kaliteli devam ettirebilmelerini ve gelecek nesillere ulaşmasını sağlamak görevimizdir.

Derneğimiz,Gökçeağaç mahallesinde bulunan hayırseverlerin birlikteliğiyle 27 Mayıs 2018 yılında Bafra İlçesine bağlı Gökçeağaç mahallesinde düzenlediğimiz iftar programı ile açılışımızı yaptık.İlk günden bugüne yoğun bir çalışma programı ile HAK YOLUNDA HALKIN HİZMETİNDE sözünü kendine ilke edinerek birden çok faaliyet gerçekleştirdik ve gerçekleştirmeye devam ediyoruz. Bu faaliyetlerimiz; Gökçeağaç Mahallesi merkez camii restorasyonunu tamamladık ve misafirhane yaptırdık. Merkez camii önüne çocuk parkı kurduk.  Köyümüz de gerçekleştirilecek düğün, mevlit ve toplantılarda kullanılmak üzere masa ve sandalyeler aldık.

Gökçeağaç Mahallesinin Sıtmapınar da bulunan camisine halkımızın kullanımına misafirhane açtık. Merkez camii ile Sıtmapınar camine kuran kursu açtık ve aktif olarak öğrenim görülmektedir. Gökçeağaç Mahallesi Çömez camiine yeni bir cami minaresi yaptırdık. Köyümüzde bulunan kabristanlığa cenaze namazı kılmak için kapalı namaz kılma alanı ve köyümüze gelen misafirlerimizin rahat  abdest almaları ve namaz kılmaları için mescit inşa ettik.Köyümüz sakinlerinden bir vatandaşımız için akülü tekerlekli sandalye yardımı yaptık.İhtiyaç sahiplerine mahalle muhtarları iş birliği ile ramazan kumanyası desteğinde bulunduk.

 

Yaptığı faaliyetlerle yerel olarak görülen derneğimiz, bölgesel olarak da birçok proje gerçekleştirmiştir. Bafra müftülüğü, Bafra Belediyesi ve Bafra Devlet Hastanesi ile birlikte yürüttüğümüz bu projeler ise şunlardır; GÖKCAMDER olarak Bafra Müftülüğü aracılığı ile kuran kursunda okuyan öğrencilerimize 328 çift bot ayakkabı yardımında bulunduk.BADEF & Bafra Milli Eğitim Müdürlüğü ile birlikte öğrencilere ayakkabı desteğinde bulunduk. Bafra Belediyesine 40, Bafra Devlet Hastanesine 40 olmak üzere 80 adet hasta karyolası bağışında bulunduk.

Ve kısacası HAK YOLUNDA HALKIN HİZMETİNDE olduğumuzu belirtmek isteriz.’’dedi.

GÖKCAMDER Başkan Yardımcısı Salih Kılıç’ın anlamlı konuşmasının ardından Ak Parti Samsun Milletvekili Av. Orhan Kırcalı ve Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç ile beraberindeki heyet bugüne kadar manevi yatırımların oluşmasında katkıları bulunan başta Gökçeağaç Camiler Derneği (GÖKCAMDER) kurucu başkanı hayırsever işadamı Ahmet Kocabaş’a, Gökçeağaç Camiler Derneği (GÖKCAMDER) Başkanı Av. Hasan Kuru ve yönetimine , Mahalle Muhtarlarına ve Gökceağaç Köyü sakinlerine teşekkür ederek derneğin çalışmaları için her türlü manevi desteğe hazır olduklarını belirttiler.

Konuşmaların ardından ise Gökçeağaç Çömezler Kur’an Kursu ,Misafirhane İnşaatı ve Cami –Lojman restorasyonu çalışmalarını yerinde incelediler.

 

ETİKETLER : GÖKCAMDER bafra
Diğer YAŞAM haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 

E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Bereket Haber
© Copyright 2013 Gazi Soft. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.