KODLABAFRA FİNALDE

Bafra’da görev yapan Bilişim teknolojileri öğretmenleri tarafından öğrencilerin kodlama ve robotik alanında eğitim alması için yürütülen KODLABAFRA projesinde ortaya çıkarılan robotik projelerimizden 9 tanesi İstanbul’da Türkiye’nin en büyük, dünyanın ikinci büyük teknoloji festivali olan TEKNOFEST yarışmasında finale yarışmasına katılmaya hak kazanmıştır.
Bu haber 2019-09-16 12:10:13 eklenmiştir.

 

Teknofest finaline gidecek öğrenci ve öğretmenlerimiz ilçe milli eğitim müdürü Mehmet Ali KATİPOĞLU’nu ziyaret etmiş ve projeleri ile ilgili bilgi vermişlerdir. Teknofest İnsanlık Yararına Teknoloji alanında çalışmaları bulanan öğrenciler Sağlık, Ulaşım, Çevre, Eğitim ve Afet Yönetimi ile ilgili farklı projeler geliştirmiştir.

Samsun’dan toplam 10 proje 17 Eylül 2019’da finalde yarışmaya hak kazanmıştır. Bafra olarak finale kalan 9 Projemize başarılar diliyoruz. Bafra Endüstri Meslek lisesinden 4 Proje, Bafra Fatih Ortaokulundan 2 Proje ve Bafra Kodlama Merkezi olarak 3 Proje ile katılacaktır. BAFRA ilçe milli eğitim müdürü Mehmet Ali KATİPOĞLU Teknofest yarışmasına katılacak 5 Danışman öğretmen ve 17 öğrenciye başarı dileklerinde bulundu.

ETİKETLER :
Diğer YAŞAM haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 

E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Bereket Haber
© Copyright 2013 Gazi Soft. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.