USTADAN TÜRKÜ ZİYAFETİ !

Bafra Belediyesi' nden emekli ve Bafra Musiki Cemiyeti TSM Korosu tambur sanatçısı Türkay GÜNDOĞDU; kendisine ait saz yapım, bakım atölyesinde, arkadaşlarıyla minik bir konser verdi.
Bu haber 2019-09-01 11:23:32 eklenmiş ve 929 kez görüntülenmiştir.

 

Oğlu da İstanbul Teknik Üniversitesi' nin saz bölümü mezunu olan ve hâlen OMÜ' de öğretim görevlisi olarak çalıştığını belirten Türkay Gündoğdu; özel bir şirkette görevli ve bağlama sevdalısı arkadaşı aynı işyerinde çalışan Celal ZENGİN ve Bekir KABAŞ ile birlikte, günümüzün sevilen 2 türküsünü başarıyla ve provasız icra ettiler.

Türkay Gündoğdu kabak kemane, Celal Zengin ve Bekir Kabaş ise bağlamaları ile halk müziğinden 2 güzel eseri başarıyla seslendirdiler.

Bafra Saz Evi sahibi Türkay Gündoğdu; Bafra Musiki Cemiyeti' nin ilk kurucularından biri olduğunu ve yıllarca cemiyetin gerek Bafra gerekse de Bafra dışındaki ilçe ve illerde sayısız konserler vererek; Bafra' yı hem Türk Halk Müziği'nde hem de Türk Sanat Müziğinde en iyi şekilde temsil ettiklerini söyledi.

Türkay Gündoğdu ve saz arkadaşları Celal Zengin ve Bekir Kabaş: türkülerin hayatımızda önemli bir yeri olduğunu, öz musikimize sahip çıkılması gerektiğini de dile getirdiler.

Haber : Oktay ZERRİN- Bafra

ETİKETLER : BAFRA SAZ EVİ TÜRKAY BAĞLAMA SUZAN SUZİ
Diğer EĞİTİM haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Bereket Haber
© Copyright 2013 Gazi Soft. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.