Kargı Tulum Peyniri'ne Üretim İzni

Çorum-Kargılı İşadamı Mustafa Döğen Kargı Tulum Peyniri’nin marka tescilinin ardından şimdide üretim izinini aldı.
Bu haber 2019-08-21 11:43:11 eklenmiştir.

 

Çorum- Kargı’da uzun yıllar Tulum Peyniri’nin ticaretini yapan ve tulum peynirinin tanıtılması için yurtiçi ve yurtdışı fuarlara katılarak Kargı Tulum peynirini Türkiye'ye ve Avrupa ülkelerine tanıtan  peynir üreticisi Mustafa Döğen, Kargı Tulum Peyniri’nin marka tescilinin ardından üretim izin belgesini de Çorum İl tarım ve Orman Müdürü Orhan Sarı'nın elinden aldı.

Çorum'un Kargı İlçesinde yaklaşık 2 bin rakım yükseklikte üretim yapacağını açıklayan Mustafa Döğen, “Kargı tulum Peyniri benim için sadece ticaret değil, ilçemizin bir değeri konumundadır. İlçemize özgü bu lezzeti dün olduğu gibi bugünde kalitesinden ödün vermeden ev yapımı lezzetinde yeni mandıramızda üreterek tüketicimizin sofrasına ulaştıracağız" dedi.

Döğen, başta Almanya  olmak üzere birçok yabancı ülkelerde düzenlenen dünya peynirleri yarışmalarında dereceler alarak Kargı Tulum Peynirini tanıttıklarını belirten İşadamı Mustafa Döğen, sözlerini şöyle sürdürdü. “ Üretim kapasitemizi artırırken, yaylada üretilen sütlerimizi işleyerek katma değer ile birlikte istihdam da sağlayacaklarını, Kargıya, Kargılıya ve Ülkeye hayırlı olması dileklerinde de bulundu.    

 

Diğer YAŞAM haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 

E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Bereket Haber
© Copyright 2013 Gazi Soft. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.