Halis Kocabaş Dualarla Anıldı

Bafra Gökçeağaç Köyü sakinlerinden merhum Hacı Halis Kocabaş ve Kocabaş Ailesi'nin tüm ölmüşleri için Bafra İlçesine bağlı Gökçeağaç Köyünde Mevlid-i Şerif düzenlendi.
Bu haber 2019-08-16 18:40:37 eklenmiştir.

 

 

 

HEYCES Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Kocabaş, "Aramızdan ayrılan aile çınarlarımızı dualarla andık." dedi

Samsun'un Bafra İlçesi'ne bağlı Gökçeağaç Köyü (Mahallesi) sakinlerinden merhum Hacı Halis Kocabaş ve Kocabaş Ailesi'nin tüm ölmüşleri için Kurban Bayramı'nın 2'nci gününde İkindi Namazı'ndan sonra Mevlid-i Şerifli, dualı anma yapıldı.

Maneviyata büyük önem veren ve bu önemi yaptıkları çalışmalarla gösteren HEYCES Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Kocabaş, kardeşleri İstanbul’da Yenibosna’da Bafra Pide işletmecisi Ali Kocabaş, Hüseyin Kocabaş, İbrahim Kocabaş ve Kocabaş Ailesi tarafından merhum büyükleri, aile çınarları, babaları merhum Hacı Halis Kocabaş ve tüm ölmüşleri için duygusal Mevlid-i Şerif düzenlendi.

Mevlid hakkında bir açıklama yapan HEYCES Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Kocabaş, "İlk başta tüm İslam Alemi'nin mübarek Kurban Bayramı'nı kutlar, rabbimden nice bayramlara eriştirmesini niyaz ederim.

Bizler Kocabaş Ailesi olarak 6 yıldır merhum babamız Merhum Hacı Halis Kocabaş ve Kocabaş Ailesi'nin tüm ölmüşleri için geleneksel hale getirdiğimiz her Kurban Bayramı'nın 2'nci gününde İkindi Namazı'na müteakip Mevlid-i Şerifli, dualı ve ikramlı anma yapıyoruz.

Allah'ım tüm ölmüşlerimize rahmetiyle muamele eylesin. Bizler Kocabaş Ailesi olarak bu maneviyat dolu Mevlid-i Şeriflerimizi her yıl yapacağız. Mevlit programımıza katılan herkesten Allah razı olsun." dedi.

Bafra Gökçeağaç Köyü'ndeki Kocabaş Ailesi'nin baba ocağı ve evinin bahçesinden düzenlenen Mevlid-i Şerif'te imam-hatipler ve hafızlar aşrı şerifler ve ilahilerle, yaptırdıkları dualarla duygu dolu anlar yaşattılar.

Programa ASTAŞ Holding H.Kaya Aşcı, Bafra İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Katipoğlu,Bafra Ziraat Odası Başkanı Osman Tosuner, Bafra Gökçeağaç Camiler Derneği Başkanı (GÖKCAMDER) Av.Hasan Kuru, Başkan Yardımcısı Salih Kılıç ve yönetimi, İstanbul Bafra Dernekleri Federasyonu Genel Başkan Vekili , İstanbul Bafra Yakıntaş Köyü Dernek Başkanı Necati Karagöz, İstanbul Bafraspor Onursal Başkanı Aydın Dursun, İstanbul Bafraspor Genel Sekreteri Nail Dursun, Yönetim Kurulu Üyesi Av.Afşin Hatipoğlu, İstanbul Bafra Dernekleri Federasyonu'na bağlı İstanbul Bayrampaşa Bafralılar Derneği Başkanı İbrahim Halil Mete, İstanbul Bafra Kalaycılı Köyü Derneği Başkanı Ayhan Çakır, İstanbul Bafra Ozan Köyü Dernek Başkanı Raşit Önder, İstanbul Bafra Gazibey Köyü Derneği Başkanı Aslan Koparan, İstanbul Genç Bafralılar Derneği Yönetimi, Bafra Öğretmenevi Müdürü Nevriz Sekmen, ASTAJANS Fatih Aşcı, sivil toplum Örgütü temsilcileri, mahalle muhtarları ile Bafra ve Türkiye'nin çeşitli illerinden çok sayıda vatandaş katıldı.

 

 

 

 

 

 

 

 

76cjb01b97j3nuzq0t4u.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

Diğer YAŞAM haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 

E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Bereket Haber
© Copyright 2013 Gazi Soft. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.