KAPIKAYAFEST'E BÜYÜK İLGİ.

Milli Mücadele'nin 100. yılı kapsamında Bafra Belediyesince organize edilen ve bu yıl üçüncüsü düzenlenen "Uluslararası Kapıkaya Doğa Sporları ve Kültür Festivali" etkinlikleri hız kesmeden devam ediyor.
Bu haber 2019-07-29 12:47:24 eklenmiştir.

 

Festivalin 2. gününde akşam saatlerinde Bafra Musiki Cemiyeti sanatçıları Yaşar Öztürk, Ayşe Tamkan Derebey, Melahat Acar, Nail Hacıhafızoğlu ve Levent Aydın konser verdi. Türkiye’nin dört bir yanından katılımın olduğu festivalde Bafra Musiki Cemiyeti sanatçıları, söyledikleri sevilen türkülerle festivale katılanlara unutamayacakları bir gece yaşattı. Özelikle Bafralı sanatçı Levent Aydın'ın sazıyla seslendirdiği türkülere eşlik eden kalabalık gönüllerince eğlendi.

Festivale katılanları yalnız bırakmayan Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç, 100. yılı kutlanan 19 Mayıs 1919'un ilk günkü heyecan ve coşkusunu hep birlikte yaşadıklarına dikkat çekti. Bağımsızlığa atılan ilk adımın 19 Mayıs 1919'un, Türk milletine gem vurulamayacağının kanıtı olduğunu belirten Kılıç, Samsun Valiliği bünyesinde oluşturulan 100. Yıl Koordinasyon Merkezi nezaretinde ulusal ve uluslararası yapılan etkinliklerin tüm hızıyla devam ettiğini, bu yıl üçüncüsü kutlanan Kapıkaya Festivali'nin de bunlardan bir tanesi olduğunu söyledi.

           

Diğer YAŞAM haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 

E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Bereket Haber
© Copyright 2013 Gazi Soft. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.