Ak Parti Milletvekili Kırcalı ,Eczacılık Fakültesi Bafra’nın!

Ak Parti Samsun Milletvekili Orhan Kırcalı, Bafra Anadolu İmam Hatip Lisesi 18. Geleneksel Pilav Gününe Katıldı.
Bu haber 2019-07-08 11:24:13 eklenmiştir.

 

 

Ak Parti Samsun Milletvekili Orhan KIRCALI; Bafra Anadolu mam Hatip Lisesi' nin; Geleneksel ve 18. Pilav Günü ve Ödül Töreni nedenyle katıldığı programda gerek gün ile gerekse deBafra Eczacılık Fakültesi konularıyla ilgili önmli açıklamalara bulundu. KIRCALI şunları söyledi :

" Hocalarımız var, ellerinden öperim. Allah razı olsun. Şimdi bu senenin birincisine ödülünü verirken çok heyecanlandım. Aramızda hasbıhal ettik, 86/ 87 Yılı' nda okul birincisi olarak bu okuldan mezun oldum zaten.

İmam Hatip mezunu olarak, mezun olduğum okulun  bahçesinde, AK Parti Milletvekili olarak, sizlere hitap etmekle beni heyecanlandırdınız ve duygulandırdınız.

BU OKUL BÖYLE DEĞİLDİ !

Ben, bu duygu ve heyecanlarımı sizlerle paylaşmak istedim. Şu hususu da arzedeyim; belki çoğu arkadaşlarımız bunu bilmiyorlardır; eski olanlar bilirler, bu okul böyle değildi arkadaşlar.

Biz geldiğimizde; şu anda Müdür Odası olarak kullanılan yerde eğitim- öğretime başlamıştık. Pencere yok, kapı yok, inşaat halinde bir okul. Veysel hocam da burada. Değil mi hocam ? ( Veysel Yıldız. O zamanın okuldaki İngilizce Öğretmeni )

Çok iyi hatırlıyorum; İngilizce dersinde, bir vatandaş öyle gelerek , cam olmadığı için başladı bizi izlemeye. Evet biz bu okula tuğla taşıyorduk. Bu arada bütün Bafralı hemşehrilerimizin emeği var.

Ben hassaten; bu okulun, bu aşamaya gelmesinde emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Hocalarıma  çok teşekkür ediyorum. Seyfettin bey hocamla karşılaştığımda onu ifade ettim. Biz de onların bizlere öğrettiklerini şimdi uygulamaya çaışıyoruz.

Abdülselam kardeşimizin de yolunu kesip tekrar buraya ( kürsüye ) çıkarttım. ( Abdülselam Sesli. Okul birincilerinden. Bafra İmam Hatip Ortaokulu öğrencisi )

Çünkü artık İmam Hatipli kimdir, değildir diye artık bir şey söyemeyeceğim burada. Abdülselam kardeşimbir İmam Hatipli' nin nasıl olması gerektiğini burada açıkça söyledi. Artık bize düşen; kendim de olmak üzere, Abdülselam kardeşimizin o saydığı özelliklere uymamız.

KİMSE PİŞMİŞ AŞA SU KATMASIN, ECZACILIK FAKÜLTESİ BAFRA' NINDIR !

Değerli hemşehrilerim, sözlerimi fazla uzatmayacağım. Bir husu daha arzedeceğim. Belki biz bugün burada İmam Hatip Liseleri' nin pilav günü ile ilgili uyarılarda bulunuyoruz ama Kamuoyu' nu bilgilendirmek açısından; biliyorsunuz, son dönemler içersinde, bir iki haftadır, Eczacılık Fakültesi' nin Bafra' ya kazandırılması çalışmalarını da gerçekten takip ediyoruz.

Bişi biz başlattık sonra da Sivil Toplum Örgütleri ile birlikte, Bafra Eczacılık Fakltesi' nin Bafra' ya kazandırılmasıylaalakalı çalışmalarımıza devam ediyoruz. Kusura bakmayın bu toplantıya geç katılmamızın nedeni de belediye başkanımız, ilçe başkanlarımız ve sivil toplum örgütleri ile bir toplantı halindeydik.

Ben burada bir kelime söylüyorum; lafı daha fazla uzatmamak açısından; burada artık pişmiş aşa  kimse su katmasın ! Bu iş ( Eczacılık Fakültesi ) artık Bafra' nındır; Bafra' nın, Bafralının emeğiyle gerçekleştirilmiştir.

Arslan Ailesi, bağışcı aile; bundan önce yapmış olduğu Basın Toplantısı' nda; bu işin nasıl başladığını, kimlerin, Bafra kamuoyu' nu da harekete geçirdiğini, açık ve net bir şekilde anlatmıştır. Ben şimdi tekrara düşmemek için anlatmayacağım.

 

VERİLEN SÖZLERİN ARKASINDA DURULSUN !

Bizim Bafra olarak istediğimiz; verilen sözlerin arkasında durulsun, başka bir şey istemiyoruz. Bafra' ya, Bafralılar' a, Arslan Aiesine, bağışcı aileye ne söz verilmişseEczacılık Fakültesi ile ilgili; o sözlerin arkasında durulsun. Tekrar ediyorum<, kimse de pişmiş aşa da su katmasın.

Biz bu işin sonuna kadar takipçisi olacağız Allah' ın izniyle.

Ben hassaten; bu güzel güne, katıldığınız, onur ve şeref verdiğiniz için hepinize çok teşekkür ediyorum. Allah hepinizden razı olsun. Allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun inşallah. "

Ak Parti Samsun Milletvekili Orhan KIRCALI, ödül alan öğrencierin ödülünü de verip tebrik etti.

Bafra İmam Hatip Lisesi ve Anadolu İmam Hatip Lisesi Mezunları ve Mensupları Derneği ( BAFİMDER )’in organize ettiği buluşma programına, AK Parti Samsun Milletvekili Av. Orhan Kırcalı, Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç, Bafra İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Katipoğlu, AK Parti Bafra İlçe Başkanı Av. İbrahim Semiz, okul müdürleri, daire amirleri ve çok sayıda davetli katıldı.

Konuşmaların ardından programa katılan misafirlere geleneksel olarak her yıl yapılan etli pilav ikram edildi. İkramın ardından Bafra İmam Hatip Lisesi Mezunları ve Mensupları günü sona erdi.

Haber : Oktay ZERRİN- Bafra

Habere ait video : https://www.youtube.com/watch?v=b0uh_F6ePMA&feature=share

 

Diğer YAŞAM haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 

E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Bereket Haber
© Copyright 2013 Gazi Soft. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.