Ovayı Havadan Gözetleyecekler

Kızılırmak ve sulama birliği personelleri çiftçilere daha iyi hizmet götürmek amacıyla Antalya'da insansız hava aracı (İHA) eğitimlerini tamamladılar.
Bu haber 2019-06-21 13:10:26 eklenmiştir.

 

Antalya’da FLYTECH yetkilileri tarafından verilen, İnsansız Hava Aracı (İHA) eğitimi gören Bafra Kızılırmak Sulama Birliği Bilgi İşlem Sorumlusu Recep Oktay Tüzüner, Harita Teknikeri Ümit Faydalıel ve Bafra Altınkaya Sulama Birliği Harita Teknikeri Can Göze insansız hava aracı (İHA) eğitimine katılarak belgelerini  aldılar.

Bafra Kızılırmak Sulama Müdürü Ziraat Mühendisi Bekir Kaya konu ile ilgili yaptığı açıklamada birlikler olarak teknolojik gelişmelerden yararlanmak olduğunu söyledi. Kaya, “DSİ 7. Bölge Müdürlüğümüzün talimatları doğrultusunda Sahada görev yapan Harita Teknikerlerimizi ve Bilgi işlemde görevli personelimizden oluşan 3 arkadaşımızı, İnsansız Hava Aracı (İHA) eğitimi almalarını sağladık. Amacımız suyu adaletli bir şekilde çiftçilerimize dağıtımını sağlamak ve hakkı olan suyu bir başkası tarafından gasp edilmesini önlemek. Yine kanal ve kanaletlerimizin 24 saat gözetimini yaparak kayıt altına alabileceğiz. Bafra ovasında yıllık ürün deseni ve sulama yapılan ekili alanların tepsi konusunda da yine İnsansız Hava Aracı (İHA)’dan faydalanacağız” dedi.

Öte yandan 7 günlük eğitime katılan, Bafra Kızılırmak Sulama Birliği Bilgi İşlem Sorumlusu Recep Oktay Tüzüner, Teknolojik alt yapı olarak her geçen gün daha da geliştiğini,  İnsansız Hava aracı (İHA) ile Bafra Ovasını yakından takip edilebileceğini ifade etti.

 

ETİKETLER :
Diğer YAŞAM haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 

E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Bereket Haber
© Copyright 2013 Gazi Soft. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.