BAFRA MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ ALANI TÜRKİYE BİRİNCİSİ

Bafra Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Bilişim Teknolojileri Alanı, Enerji Verimliliği Proje Yarışması' nda Türkiye Birincisi ve dördüncüsü oldu.
Bu haber 2019-06-06 12:21:29 eklenmiştir.

 

Türkiye genelinde finale kalan 9 proje yarıştı. Bu projelerden Bafra Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin 2 projesi, Ankara'da yapılan Final oturumunun ardından Türkiye 1. si ve 4 .sü oldu.

Okulun internetsayfasından yapılan açıklama ise şöyle:

Öğretmenlerimiz Serkan SAĞLAM ve Cemil ERGİN'i, Öğrencilerimiz Mustafa SEVİNÇ, Cemil BAKİ, Taha KABLAN ve Furkan ŞAHİN'i tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

 Bafra Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi geçen yılda bu proje dalında Türkiye 3.sü olmuştu.

Enerji Verimliliği Proje Yarışması, her yıl TÜBİTAK ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Enerji İşleri Genel Müdürlüğü işbirliği ile düzenlenmektedir. Bu yarışmanın amacı gençlerimizi özellikle, konut, sanayi, ulaşım ve tarım sektörlerinde, enerjinin verimli kullanılması konusunda bilinçlendirmektir.

Bu amaca uygun olarak sunulan projelerin; yukarıda anılan sektörlerde, enerjinin verimli kullanılmasına, enerji tasarrufuna, enerji tasarrufunun çevreyle ilişkisi ve etkilerine yönelik olması ve Türkiye ekonomisine ülke çapında katkıda bulunabilecek, uygulanabilir önerilerden oluşması gerekmektedir.

Haber linki:https://www.enerji.gov.tr/tr-TR/Anasayfa İlgili Görsel linki:https://www.enerji.gov.tr/File/?path=ROOT%252f1%252fDocuments%252fBakanl%25c4%25b1k%2bDuyurular%25c4%25b1%252ft%25c3%25bcbitak.pdf&version1%2c00

Haber : Oktay ZERRİN- Bafra

 

 

Diğer YAŞAM haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 

E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Bereket Haber
© Copyright 2013 Gazi Soft. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.