BAFRA MUSİKİ CEMİYETİ' NDE DOĞUMGÜNÜ KUTLAMASI

Bafra' nın köklü ve başarılı kuruluşlarından biri olan Bafra Musıki Cemiyeti; pazartesi ve Perşembe akşamları, koro çalışmalarına devam edeken; koro ses ve saz ekibinin de doğum günlerini unutmayıp, sürpriz doğum günleri gerçekleştirmeye devam ediyor.
Bu haber 2019-06-06 12:11:20 eklenmiştir.

 

Daha önce Bafra Kalkınma Vakfı ( BAKAV ) TSM Korosu olarak; Şef Celalettin DEMİR yönetiminde faaliyet gösteren koro, yine ilçedeki, Bafra Musıki Cemiyeti TSM Korosu ile tek bir çatı altında birleşip, Bafra Musıki Cemiyeti olarak faaliyetlerine devam ediyor.

Koronun başarılı Şef' i ve bestekar Celalettin Demir; koro ses ve saz elemanlarının doğumgünlerinde, onlara karşı bir ahde vefa anlayşı ıiçersinde, doğumgünlerini birlikte kutlamaya geleneksel olarak devam ettiklerini söyledi.

Bafra Musıki Cemiyeti TSM Korosu; bu defa da geçtiğimiz günlerde, koronun başarılı ses sanatçılarından Sevim ÖZÜDOĞRU' nun doğum gününü; koro üyeleri ile birlikte kutladılar.

Sevim Özüdoğru, Bafra MusıkiCemiyeti' nin ilk kuruluşunda; uzun yıllar cemiyette üstad bir keman sanatçısı olan merhum Osman TAŞKIRAN'  ın kızı olup, koro çalışmalarına devamediyor.

Özüdoğru " Benim bu mutlu günümü unutmayıp; bana sürpriz bir doğum günü kutlaması yapan sayın Şef' imiz Celalettin Dmir bey hocama, koro ses ve saz arkadaşlarıma, aileme ve emeği geçen herkese teşekkür ve sevgilerimi sunuyorum. " dedi.

Bafra Musıki Cemiyeti TSM Koro Şefi, besteci Celalettin Demir ise " Bir gelenek haline getirdiğimiz bu doğumgünü kutlamasıyla; bir nebze de olsa değerli koro mensubu arkadaşlarımızı unutmadığımızı; birlik ve beraberlik, dostluk ve arkadaşlık duyguve düşüncelerimizi tek vücut olup yerine getirmektir.

Bu duygu ve düşüncelerle; koromuzun değerli ses sanatçısı Sevim Özüdoğru hanımın doğum gününü yürekten kutluyor, ailesi ve tüm sevdikleriyle; ömür boyu sağlık, mutluluk, huzur ve bol musıkili yıllar diliyoruz. " dedi.

Haber : Oktay ZERRİN- Bafra

 

 

,

 

Diğer YAŞAM haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 

E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Bereket Haber
© Copyright 2013 Gazi Soft. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.