5O. YIL İLKOKULU BAFRA MÜZELERİ ve HALK KÜTÜPHANESİ' NDE

Bafra 50. Yıl İkokulu; 2 / B, 2 / C ve 3 / C Sınıfı öğrencileri, Sınıf Öğretmenleri Semiha SAKA, Nihat KIRIK ve Celal ODABAŞ rehberliğinde '' Müzeler Haftası '' dolayısıyla; Bafra Arkeoloji Müzesi ile Tütün Müzesi' ne gezi düzenleyerek, müzelerde sergilenen eserleri yerinde görmüş oldular.
Bu haber 2019-05-28 09:04:45 eklenmiş ve 266 kez görüntülenmiştir.

 

3 / C Sınıfı Öğretmeni Celal ODABAŞ Başkanlığı' nda; 23.05.2019 Perşembe günü okuldan yola çıkan öğrenci kafilesi, önce Bafra Hasan Çakın Halk Kütüphanesi' ni ziyaret ettiler.

Görevlilerden, kütüphanenin üyelerine sunduğu eşsiz imkanları yerinde öğrenen öğrenciler, bir süre burada kitap okudular. Görme engelliler için oluşturulmuş bölümü inceleyip kütüphaneden ayrıldılar.

Kütüphane ziyaretinin ardından; Bafra Arkeoloji ve Etnoğrafya Müzesi' ni ziyaret eden öğrencilere, müze görevlileri sergilenen eserler hakkında bilgi aktardılar. Burada sergilenen eserler öğrencilerin oldukça merak ve ilgilerini çekti.

Bafra Arkeoloji ve Etnoğrafya Müzesi gezisinden nden sonra son olarak, Bafra Tütün Müzesi ziyareti gerçekleştirildi.

Bafra ilçesinin; bir dönem en önemli ekonomik kaynağı olan tütün bitkisinin , üretiminden endüstriyel ürün haline gelişine kadar bütün aşamalarının anlatıldığı müzeden de etkilenerek ayrılan öğrenciler, Müzeler Haftası' nı, müze ziyareti yaparak kutlamış oldular.

Okul Müdürü Şahin ÇETİN " Okulumuz ve öğrencilerimiz adına gezinin düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür ederiz. " dedi.

eaco05hyucnu1idkmti6.jpg

94ifdh0gbq5tbw6tsl2.jpg

ac52kc827t2nnciaxq.jpg

w9yl7agyn1l0si8278hu.jpg

Haber : Oktay ZERRİN- Bafra

ETİKETLER :
Diğer YAŞAM haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Bereket Haber
© Copyright 2013 Gazi Soft. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.