İftar Sofrasında Buluştular

SAMSUN- Bafra Madeni Sanatkârlar Odası tarafından bu yıl 6. Düzenlenen Geleneksel iftar yemeğine ilgi büyük oldu.
Bu haber 2019-05-16 13:50:02 eklenmiştir.

Bafra Madeni Sanatkarlar Odası düğün salonunda gerçekleşen iftar yemeği öncesi ahirete göçmüş kurucu başkan ve üyelerin ruhuna Bafra Sanayi Cami imam hatibi Süleyman Aksu, Fatih Cami imam hatibi Abdullah Şengül tarafından kuran-ı kerim okunarak dualar yapıldı.

Bafra Madeni Sanatkarlar Odası Başkanı Hurşit Tulum ve yönetim kurulu üyeleri konuklarla tek tek yakından ilgilenmeleri ise katılımcılar tarafından takdirle karşılandı.

Bafra Madeni Sanatkarlar Odası Başkanı Hurşit Tulum teşekkür ederek başladığı konuşmasında, İftar sofralarının bereketi ve Birleştiriciliğine inandıklarını söyledi. Başkan Tulum, “ Biz büyük bir aileyiz. Geleneksel hale getirdiğimiz, iftar yemeğimize her yıl katılımların artmasından ben ve yönetim kurulu arkadaşlarım son derece memnuniyet duymaktayız. Gördüğünüz gibi artık mevcut salonumuz bize dar gelmektedir. Yönetim kurulu arkadaşlarımızla yürüttüğümüz çalışmalar çerçevesinde oda binamızın yanında bulunan boş arsayı alarak odamızı genişletmek istiyoruz. İnşallah buda sizlerin destekleriyle olumlu sonuçlanacaktır., İlk yıllarda bayan üyelerimizin  katılımı yok denecek kadar azdı. Bu gün geldiğimiz noktada Odamızın tüm faaliyetlerinde sayıları artarak katılım sağlamaları ise sevindiricidir” dedi.   

 

Hurşit Tulum, sözlerine şöyle devam etti. “Hadis-i şerifte buyrulduğu gibi, Müslümanın Müslüman üzerindeki beş haktan biri, davetine icabettir. Davet edilmişsek o daveti kabul edip gitmektir. (Davete icabet ediniz) buyurulmaktadır. Bereketine ve faziletine inandığımız İftar soframızda yer aldığınız için tüm misafirlerimize şahsım ve  yönetim kurulu arkadaşlarım adına yürekten teşekkür ediyorum. 

 

Bu yıl  6. Düzenlenen İftar yemeğine Bafra Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Göksel Başar, Bafra Ticaret Borsası Başkanı Namık Kibaroğlu, Bafra İlçe Sağlık Müdürü Dr. Aytaç Akın, Bafra İlçe Tarım Müdürü Ahmet Dursun, Bafra Halk bankası Müdürü Veysel Gür, Samsun Büyükşehir Şube Müdürü Yakup Tulum, Bafra Çıraklık Eğitim Müdürü Ayhan Kandazoğlu, Türk Hava Kurumu Bafra Şube Başkanı Osman Genç, Bafra Emekliler derneği Başkanı Ünal Bandır, Madeni Sanatkarlar Federasyonu Başkan vekili Uğur Tüfekçi, Esob Başkan Vekili Ali Rıza Kısa, Samsun Berberler Odası Başkanı Zabit Pilan, Çarşamba Mad. San. Odası Başkanı Mustafa Dündar, Çarşamba Terziler Odası Başkanı Enver Yılmaz, Çarşamba Kahveciler Odası Başkanı Erdal Çalışkan, Bafra Bakkallar Odası Başkanı Aziz Öztürk, Bafra Elektrikçiler Odası Başkanı Bülent Kulaksız, Bafra Fırıncılar Odası Başkanı Temel Bektaş, Bafra Berberler Odası Başkanı İmdat Akay, Bafra Ayakkabıcılar Odası Başkanı Sedat Göbeloğlu, Pazarcılar Odası Başkanı Hüseyin Topuz, Bafra Marangozular ve Mobilyacılar Odası Başkanı İlhan Erken, Bafra Kahveciler Odası Başkanı Ahmet Yılmaz Katıldı.   

t264zjtnt8fgxzkgvg12.jpg

 

b1sasx7si4elkh6mzhbo.jpg

Diğer YAŞAM haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 

E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Bereket Haber
© Copyright 2013 Gazi Soft. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.