AYZER BÜYÜKER' İN HAYAT ALBÜMÜNDE BAFRA İMZASI

Elazığ Harputlu olup, İstanbul'da ikamet eden; sanatçı, besteci Ayzer BÜYÜKER' in " HAYAT " adlı yeni albümü, 9 Mayıs Perşembe günü tüm Dünya ve ülkemiz müzik marketlerinde piasaya çıktı.
Bu haber 2019-05-14 12:44:33 eklenmiştir.

 

Albümde yer alan 7 eserden birinin söz yazarı ise Bafra'  mızın yetiştirdiği, söz yazarı, şair, yazar, emekli öğretmen ve gazeteci Oktay ZERRİN' e ait.

Bugüne kadar yüzlerce şiiri bestelenen ve bunlardan 25 kadarı TRT TSM Repertuarı' na kabul edilen Oktay Zerrin' in; besteci Ayzer Büyüker' in yeni albümü " HAYAT " da " Söyle  Aşkım Biz Kimiz ? " adlı şarkının söz yazarı.

ZERRİN' in Devlet Bakanlığı, Ankara Büyükşehir Belediyesi, İstanbul Kadıköy Belediyesi, Amasya Valiliği, Ankara Sultan Özateş Uluslararası, Şebinkarahisar Hikmet Okuyar, Ankara Bir Harf Net gibi birçok kurum ve kuruluşların; Türkiye Çapı' nda açtığı şiir, güfte ve beste yarışmalarında ödüleri bulunuyor.

8o2ab0rzh6k3290gj6j.jpg

Oktay Zerrin; kızı Çiğdem' in Samsun Tekkeköy' deki işi nedeniyle, şu anda Samsun Atakum' da ikamet ediyor. Oktay- Aysel ZERRİN çiftinin oğulları Taner ise Hacettepe Üniversitesi' nde 5 yıl kadar Fizik Mühendisliği, Araştırma Görevlisi iken; kazandığı sınavla şu anda Amerika Kaliforniya, Riverside Üniversitesi' nde,Fizik Mühendisliği Doktorası yapmaktadır.

Oktay Zerrin' in yeni albümünde yer alan bestelerden 5' inin sözleri 17. Dönem Milletvekili, Adalet Bakanlığında Danışmanlık, TNB Yönetim Kurulu Üyeliği yapan, Ankara' da ikamet edip aslen Ağrı Diyadinli olan ibrahim TAŞDEMİR' e, bir şarkının sözleri de Tarsus' da ikamet eden ve Şiir Kafe çalıştıran şair Yurttaş ŞAHBAZ'a ait.

" Hayat " adlı yeni müzik albümü hakkında; 7 eserin de bestecisi olan Ayzer Büyüker ise şunları söyledi:

pibd7uczs66tc0pwd38r.jpg

İLK KEZ UDU BABAANNEMDEN DİNLEDİM

" Müziğe çok küçük yaşlarda başladım.İlk kez udu babaannemden dinledim.O zamandan itibaren uda karşı büyük bir sevgi oluştu içimde. İlerleyen zamanlarda çeşitli üstadlardan nazariyat dersleri aldım.

ADANA- ELAZIĞ KONSERVATUARLARINDA EĞİTİM ALDIM

Adana ve Elazığ musiki konservatuarlarında eğitim aldım. Bir çok üstad ve üstade ile müzik teorisi konusunda, sohbetlerim ve çalışmalarım oldu. Çeşitli tv programları yaptım. Bunların başında en hatırda kalan; uzun bir dönem sunduğum "  ALTINAY " vardı. Sonra uzun bir dönem ara vermek zorunda kaldım, 21 yıl.

200' DEN FAZLA BESTEM VAR

Bu dönem koma dönemi olarak geçti hayatımda. 200 'den fazla bestem var. Bu besteleri ülkemizin güzide güftekarları ile ortaklaşa hazırladım.

Şimdi ise yeni " HAYAT " adlı albümüm 9 Mayıs Perşembe günü tüm Dünya ve ülkemiz müzik marketlerinde piyasaya çıktı.

auc5zc0utc1rrvbt2ze.jpg

HER UDUMUN BİR İSMİ VAR

Albümde, tamamının bestesi bana ait olmak üzere 7 eser bulunuyor. Her udumun bir ismi var. Şu an bana eşlik eden udumun adı Anka .

AŞKIN MANEVİ ERLERİNDEN BİRİ OLABİLDİYSEM NE MUTLU BANA

Anka ile daha çok güzelliklere imza atacağımıza inanıyorum. Çünki aşk ile başladı her şey Aşkın manevi erlerinden olabildi isem ne mutlu bana. "

ETİKETLER :
Diğer YAŞAM haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 

E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Bereket Haber
© Copyright 2013 Gazi Soft. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.