Koçak, İncelemelerde Bulundu

Bafra Ovasına hayat veren can suyu Devlet Su İşleri (DSİ) 7. Bölge Müdürlüğüne Bağlı Bafra Derbent Hidroelektrik ve Sulama Barajından sağlanan su ile hayat bulan, Bafra Ovasında, bir dizi incelemelerde bulunan Devlet Su İşler (DSİ) 7. Bölge Müdürü Nazmi Koçak, Bafra Ovası Sulama Proje Müdürü Berati Özkan ve Bafra Altınkaya ve Kızılırmak Sulama Birlikleri Başkanı Ziraat Mühendisi Önder Çırak’tan bilgi aldı.
Bu haber 2019-05-05 17:13:50 eklenmiş ve 473 kez görüntülenmiştir.

Bafra ovası sulama sahasında gerçekleştirilen teknik incelemeye, Devlet Su İşler (DSİ) 7. Bölge Müdürü Nazmi Koçak, Devlet Su İşleri (DSİ) 7. Bölge Müdür Yardımcısı Serkan Kaman, DSİ 7. İşletme ve Bakım Şube Müdürü Selçuk Gül, DSİ Bafra Ovası Sulama Proje Müdürü Berati Özkan, Bafra Altınkaya ve Kızılırmak Sulama Birlikleri Başkanı Ziraat Mühendisi Önder Çırak, Kızılırmak Sulama Birliği İşletme Müdürü Ziraat Mühendisi Bekir Kaya, Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç, Bafra Belediye Başkan Yardımcısı Şaban Hüryaşar, MHP Bafra İlçe Başkanı Barbaros Turna, Bafra Belediyesi MHP Meclis Üyesi Tuğrul Erdoğan, Bölge Mahalle Muhtarları ve Birlik çalışanları katıldı.

 

 

Sulama sezonu kurban kesilerek başladı

İkiztepe mevkiinde bulunan şantiyede, 2019 yılı sulama sezonunu Kazasız ve Belasız geçirmek için önce topluca dualar edildi, ardında da kurban kesildi.

 

Devlet Su İşler (DSİ) 7. Bölge Müdürü Nazmi Koçak,  2019 yılı sulama sezonunun bölge çiftçisine ve birlik çalışanlara ’da başarılar diledi.

 

KÖY TV’de yayınlanan, Vural Yeşilyurt’un hazırlayıp sunduğu Verimli Topraklarımız programına konuşan Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç, Bafra Ovasının Türkiye’nin sayılı ovalarından bir tanesi olduğunu, tarımsal sulama sayesinde üreticilerin yılda en az iki ve 3 ürün alabildiğini söyledi. Bafra ovasında üretilen ürünlerin vitrini olacak yeni hal binamızın projesini tamamlayan Büyükşehir Belediyesi ile koordineli çalıştıklarını bunun sonucunda Bafra’ya modern bir sebze hali kazandıracaklarını söyledi. Başkan Kılıç, “Bu gün idrak ettiğimiz 11 ayın sultanı Ramazan ayının ülkemize bolluk, bereket ve huzur getirmesini diliyorum” diye konuştu.   

 

 

 

Bafra Altınkaya ve Kızılırmak Sulama Birlikleri Başkanı Ziraat Mühendisi Önder Çırak, “ 2 Mayısta Derbent barajımızdan kanallarımıza suyu bıraktık. Bafra ovasında bu yıl toplam 21 bin 550 hektar alana suyu yaklaşık 50 personelle dağıtımını yapacağız. Çok su çok ürün değildir. Sözümü yineliyor, 2019 yılı sulama sezonumuzun bölgemiz çiftçisine hayırlar getirmesini diliyorum” dedi.  

 

 

 

 

 

ETİKETLER : Bafra Ovası Devlet Su İşleri DSİ 7.Bölge Müdürlüğü Sulama Kanal Kanalet Dua Kurban İnceleme Nazmi Koçak
Diğer YAŞAM haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Bereket Haber
© Copyright 2013 Gazi Soft. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.