SAMSUNLU ŞAİRLER BAFRA MÜZESİ' NDE

Bafralı şairlerden İbrahim Ünlü, Samsun Atakum' da ikamet eden şair Oktay Zerrin ve Samsun Ondokuz Mayıs ilçesi şairlerinden Alaeddin Dursun; Bafra Müzesi'ni ziyaret ettiler.
Bu haber 2019-04-22 09:50:35 eklenmiş ve 282 kez görüntülenmiştir.

 

Samsunlu şairlerden; Kültür Bakanlığı, Halk Şairi Alaeddin Dursun, 3 epilepsi hastası ; biri kız ( Cansu Sultan Dursun ), diğeri 2 erkek ( Hasan Hüseyin Dursun ) ve ( Ahmet Mücahit ) adlarındaki çocuklarına eşi Havva Kaya Dursun ie; Ondokuz Mayıs ilçesindeki evlerinde baktıklarını, zaman zaman çocuklarının fenalaşması nedeniyle, Bafra  hastanelerine çocuklarını götürmeleri nedeniyle; bu güne kadar bir türlü Bafra Müzesi' ni ziyaret edemediğini söyledi.

vezd8bev16b0wgd1muxx.jpg

3 şair arkadaş ( Alaeddin Dursun, İbrahim Ünlü, Oktay Zerrin ); Bafra Müzesi' ni birlikte ziyaret edip, tarihi eserler hakkında Müze Sorumlusu Kadir Bayraklı ile Güvenlik Görevlisi Ümir Külünk' ten bilgi aldılar.

lbvvb7s1k8tw7b36m2nw.jpg

3 şair arkadaş ;gerek müze içersindeki gerekse de müze bahçesindeki tarihi eserlerin fotoğraflarını çekerek, hatıra olarak telefon ve fotoğraf makinalarına kaydettiler.

2ti5a0a3zuhjfxle16sk.jpg

Samsunlu 3 şairden Alaedin Dursun; müze sorumlusu Kadir Bayraklı ve müze güvenlikçisi Ümit Külünk' e, piyasadaki şiir kitabı " Yüreğimin Sesi "ni imzalı hediye etti.

zeqfsnbz0c5f6fq50m.jpg

Şairlerden İbrahim Ünlü de; 2 şair arkadaşı Alaeddin Dursun ile Oktay Zerrin' e; müze ziyaretinin ardından, Bafra Cumhuriyet Meydanı' ndaki Niyazi Kesim Restaurant' ta meşhur Bafra Pidesi ikramında bulundu.

Şair Oktay Zerrin ise; şair dostları, Alaeddin Dursun ile İbrahim Ünlü' ye çay ikramında bulundu.

tau7ms5wkyb5vx8ejzg.jpg

Haber Merkezi- Bafra

ETİKETLER :
Diğer YAŞAM haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Bereket Haber
© Copyright 2013 Gazi Soft. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.