BAŞKAN'A CEMİYET BİNASI'NDA ŞİİRLİ VEDA !

Tedavi gördüğü MediBafra Hastanesi' nde; yakalandığı amansız hastalığa yenik düşerek hayatını kaybeden, Bafra MusıkiCemiyeti Başkanı Namık Anarat için Bafra Musıki Cemiyeti Binası önünde bir Veda ve Anma Töreni gerçekleştirildi.
Bu haber 2019-04-22 09:46:54 eklenmiş ve 347 kez görüntülenmiştir.

 

Bafra Gazipaşa Mahallesi' nde " Papazın Yeri " olarakrestore edilerek Bafra Musıki Cemiyeti' ne tahsis edilen cemiyet binası önündeki törene; merhumun ailesi, eş, dost, akraba ve yakınlarının yanı sıra; Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç, eski Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, eski Alaçam Belediye Başkanı Hadi Uyar, AK Parti İlçe Başkanı İbrahim Semiz, MHP İlçe Başkanı Barbaros Turna, CHP İlçe Başkanı Vahit Perçin, İYİ Parti İlçe Başkanı Aydoğan Yılmaz, gazetci, yazar Osman Kara, Bafra Musıki Cemiyeti TSM Koro Şefi Celalaettin Demir, THM Koro Şefi Levent Aydın, koroların ses ve saz sanatçıları, Bafra Musıki Cemiyeti, Şiir Kulübü Başkanı, şair Fatma Hatun Esen, Bafra MusıkiCemiyeti Yönetim Kurulu ve üyeleri, şair ve yazarlar, STK' lar, Okul Müdür ve öğretmenleri ve kalabalık bir topluluk katıldı.

o8reqcg1wihppq39dt.jpg

Bafra Musıki Cemiyeti Binası önündeki Tören'de; cemiyetin Başkan Yardımcısı İdris Anarat, Namık ANARAT ile ilgili bir konuşma yaptı. İdris Anarat, ayrıca; yıllarca Bafra Musıki Cemiyeti TSM Korosu' nda ses sanatçısı olarak hizmet etmiş , emekli öğretmen, şair, söz yazarı ve gazeteci Oktay ZERRİN' in; Namık Anarat için yazıp ithaf ettiği " Unutmayız Seni Namık Anarat " adlı, 10 kıtalık şiirini de okurken, törene katılanlarda, bu esnada duygulu anların yaşandığı görüldü.

seukhqyi0c4nz6f9ekda.jpg

 İdris Anarat konuşmasında “ Öncelikle hepinize acımızı paylaştığınız için teşekkür ediyorum. Gönül dostuydu, ağabeyimdi, arkadaşımdı, her şeyiyle birlikteydik. Şu binaların yapılamasında, Bafra`ya bir şeyler kazandırma noktasında elinden gelen her şeyi yapıyordu. Onun rahatsızlığı sırasında hep talimatlarını aldık.

f0lfcw9dkhm9qkcrpfm.jpg

 O kadar zahmet çektik ki biz yalnız başımıza kaldığımızda anladık. Fazla vaktinizi almayacağım. Sadece bugün dikkatimi çeken Şair, Yazar Oktay Zerrin Hocam sosyal medyada bir şiir paylaşmış, onu sizlerle paylaşacağım ve başkabir şey de dmeyeceğim.” dedikten sonra  şair Oktay Zerrin`in Namık Anarat' a ithafen yazdığı şiiri seslendirdi.

rnm68bqe8qm0c61q0fmi.jpg

Şiirin ardından, helallik alınarak Anarat`ın cenazesi Büyük Camiye getirildi. Burada kılınan öğle ve ardından cenaze namazı sonrası; Bafra Asri Mezarlığı' na gözyaşaları arasında toprağa verildi.

ztm5xd0mhd033jgxav6.jpg

Haber: Oktay Zerrin

ETİKETLER :
Diğer YAŞAM haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Bereket Haber
© Copyright 2013 Gazi Soft. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.