HER KAPAKLA BİR ENGELİ KALDIR SLOGANI PROJE İSMİ OLDU !

Samsun Atakum Akşemsettin İmam Hatip Ortaokulu hem çevreye duyarlılığı arttırmak hem de yardımlaşma ve dayanışma duygusunu geliştirmek amacıyla okulda bir proje başlattı.
Bu haber 2019-03-30 10:00:38 eklenmiştir.

 

 Projenin adı ise öğrencileri arasında yapılan slogan yarışması ile belirlendi. “ HER KAPAKLA BİR ENGELİ KALDIR ” sloganı birinci seçilerek projeye isim oldu.

Okuldan yapılan açıklamada şöyle denildi :

" Geri dönüşümün amacı; kaynakların tükenmesini önlemek ve atık çöp miktarını azaltmaktır. Cam, kâğıt, alüminyum, plastik, pil, motor yağı gibi maddeler geri dönüştürülerek tekrar kullanılabilir hale gelir. Bu da ülke ekonomisinde önemli bir rol oynar. Aynı zamanda ülkelerdeki katı atıkların depolanması ve taşınması gibi sorunları da engeller.

Ortopedik engelli bireyin tek başına hareket etmesini, özgürce gezmesini, alışveriş yapabilmesini ve yaşadığı dünyayı keşfetmesini sağlayabilmek düşüncesiyle yola çıktık. İçtiğimiz su şişesinin ya da damacananın, zeytinyağımızın, meşrubatımızın kapağını atmak yerine biriktirirsek bizler de engelli vatandaşlarımızın hayatlarına özgürce devam etmelerine yardımcı olabiliriz.

Geri dönüşüm malzemesi olan mavi kapakların toplanıp ihtiyaç sahibi kişilere tekerlekli sandalye temin edilmesini amaçlamaktayız. Bu amaçla Türkiye Sakatlar Derneği Samsun Şubesi ile projemizi yürütüyoruz. Biriktirdiğimiz kapakları oraya teslim ediyoruz. Öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz de hem okulda hem de evlerinde kullandıkları şişelerin kapaklarını getirerek projemize destek veriyorlar. Ayrıca pet şişeleri de çöpe atmayıp geri dönüşüme kazandırmak amacıyla ayrıca topluyoruz. Yaşanabilir bir gelecek için çocuklarımıza küçük yaştan itibaren geri dönüşüm bilinci kazandırmalıyız. "

Okul Müdürü Mahir BOLGI; Projede emeği geçen öğretmen ve öğrencilere teşekkr edip kutladı.

Haber:Oktay ZERRİN- Samsun

 

Diğer YAŞAM haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 

E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Bereket Haber
© Copyright 2013 Gazi Soft. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.