Gurbetçi Kadın Köyünden Muhtar Adayı Oldu

Samsun'un Bafra İlçesine Bağlı Küçükkavakpınar Mahallesi'nin ilk kadın muhtar adayı Nermin Elagöz Can gelin olarak geldiği mahallesine daha iyi hizmetler yapmak için 31 Mart Pazar günü yapılacak yerel seçimlerde muhtar adayı olduğunu açıkladı.
Bu haber 2019-03-24 19:44:00 eklenmiş ve 995 kez görüntülenmiştir.

45 yıl gurbette yaşadıktan sonra  gelin olduğu Bafra'ya bağlı Küçükkavakpınar (köyü) Mahallesin yaşayan Nermin Elagöz Can, Türkiye'de 5 yıl öğretmenlik yaptıktan sonra Almanya'ya gitti. İlk 2 yıl konsolosluk öğretmenliği yapan Nermin Elagöz Can, 1981 yılında yaşadığı Almanya'nın Kiel şehrinde yayınlanan yer bir gazetede gördüğü ilan üzerine Kiel belediyesinin Türkler ve  yabancı vatandaşların yararlanması için açtığı danışmanlık bürosunda 15 Mayıs 1981 yılında sosyal danışman ve Tercüman olarak göreve başladı.

Burada tam 27 yıl görev yaptı. Emekli olan,  Nermin Elagöz Can Almanya'da edindiği bilgi ve tecrübelerini yaşadığı, havasını teneffüs ettiği, iyi günde, kötü günde birlikte olduğu köylülerine komşularına daha faydalı olabilmek adına, 31 Mart Pazar günü yapılacak yerel seçimlerde muhtar adayı olduğunu açıkladı.

Nermin Elagöz Can, "geçmişten günümüze kadar köyümüze hizmeti ve emeği geçen tüm büyüklerimizi ahrete göçenleri rahmetle anarken, hayatta olanlara da sağlık uzun ömürler diliyorum. Sosyal ve Kültürel projelerimizin yanı sıra köyümüze yani mahallemize ekonomik girdi sağlayacak sürpriz projelerimiz de hazır olarak beklemektedir. 31 Mart Pazar günü yapılacak yerel seçimlerde bana ve yönetimime oy veren de vermeyende sağ olsunlar. Allah hakkımızda hangisi hayırlıysa o olsun " diye konuştu.    

  

ETİKETLER : muhtar adayı yerel seçimler bafra samsun küçükkavakpınar almanya kiel kadın muhtar
Diğer YAŞAM haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Bereket Haber
© Copyright 2013 Gazi Soft. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.