sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop jartiyer sex shop sex shop vibratör seks shop istanbul ankara sex shop izmir sex shop vibratör sex shop vibratör istanbul sex shop avcılar sex shop bursa sex shop avcılar sex shop فرمتجر الجنس فروشگاه جنسی فروشگاه جنسی هزاز вибратор секс-шоп متجر الجنس اسطنبول sex shop makale

TOSUNER’DEN ÇAĞRI

SAMSUN- Bafra Ziraat Odası bünyesinde bulunan, Ziraat odası toprak analiz laboratuvarı, kurulduğu ilk günden bugüne hizmetine aralıksız devam ettiği bildirildi.
Bu haber 2019-03-14 14:03:08 eklenmiş ve 172 kez görüntülenmiştir.

 

Bafra ziraat odası başkanı Osman Tosuner, konuyla ilgili yaptığı açıklamada toprak tahlilinin önemine değinerek, Bilinçli ve kaliteli ürün almanın yanı sıra toprakların ihtiyacı kadar kullanılan gübre girdi maliyetlerini düşüreceğine dikkat çekti.

 Tosuner; "Bölgemizde ilkbahar ile birlikte üreticilerimiz yoğun tempoyla çalışmaya başlayacak. Üreticilerimiz tohumla toprağı buluşturmadan önce vakit kaybetmeden toprak analizlerini yaptırmaları gerekiyor. Toprak analizi yaptırmanın, bitkinin isteği olan gübre cinsini ve miktarını bilmek, gübreyi en uygun zamanda ve en uygun şekilde toprağa vermektir diyen başkan Tosuner sözlerine şöyle devam etti. Üretici açısından maliyeti düşüren en önemli faktör olan fide, fidan ve tohum gibi üretim materyallerinin seçimi, verilecek gübre miktarı ve cinsi, hatta gübreleme şekli bile analizler sonucunda ortaya çıkmaktadır. Toprak analizi sayesinde çiftçimiz toprağa hangi gübreyi ve ne kadar atacağını bilmesidir. Gereğinden fazla atılan gübre hem toprağa, hem çevreye hem de çiftçinin cebine zarar verdiği gibi, eksik atılan gübre de bitkinin yeterli beslenmesi ve büyümesini engelleyeceği için daha düşük ve kalitesiz ürün elde edilmesine yol açacağından, bilinçli bir tarım için toprak analizinin mutlaka yapılması gerekmektedir" diye konuştu.

Bafra Ziraat Odası Başkanı Osman Tosuner, Bafra üreticisinin yeniliklere açık olduğunu, "İyi tarım uygulamalarında olmazsa olmazlarından biri olan kontrollü ilaçlama ve gübreleme için gerekli olan toprak analiz laboratuvarını göreve gelir gelmez, tabiri caizse ayağımızın tozuyla Bafra ziraat odası toprak analiz laboratuvarını çiftçilerimizin hizmetine açarak, aşırı gübrelemenin önüne geçtik" dedi. 

ETİKETLER : BAFRA ZİRAAT ODASI TOPRAK TAHLİLİ ANALİZ TARLA TOPRAK İŞLEME TARIM
Diğer YAŞAM haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Bereket Haber
© Copyright 2013 Gazi Soft. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.